Εμφαντική τεσσάρα και τρίποντο ανάσας για τη Δόξα

Επιβλητική ήταν η Δόξα στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ επικρατώντας της Αλκής με 4-1 εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 24 βαθμούς με τη νίκη τους και ισοβαθμεί στη 2η θέση του Β' γκρουπ μαζί με την Ένωση, ενώ η ομάδα του Κώστα Σακκά παραμένει 3η στους 23 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στην αναμέτρηση με το κοντινό πλασέ του Σπόλιαριτς μόλις στο 8' της αναμέτρησης, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα με την κοντινή κεφαλιά του Ζατλ, μετά από κακή εκτίμηση του Ούρκο Πάρντο.

Την ανατροπή ολοκλήρωσε η ομάδα της Κατωκοπιάς πριν το τέλος του ημιχρόνου με το πλασέ του Μπατέν στο τετ-α-τετ με τον πορτιέρε της Αλκής στο 24'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Σακκά άνοιξε τις γραμμές τις για να φτάσει στην ισοφάριση με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο γκολ από τους Χατζηβασίλη και Κάρλος σε 67' και 71' αντίστοιχα.

Το σφύριγμα της λήξης έφερε τους παίκτες του Λούκα Χατζηλούκα να πανηγυρίζουν ένα σπουδαίο διπλό στην προσπάθεια που κάνουν να παραμείνουν στη μεγάλη κατηγορία.

Αλκή (Κώστας Σακκάς): Πάρντο, Σταύρου (73'Γκαντάτσια), Κάρλος, Μπελαμεϊρί, Σπόλιαριτς (78'Μπανταρά), Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Ακόστα (73'Τριμπό), Κυπριανού, Φλόρες, Σταρόκιν

Δόξα (Λούκας Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Περέιρα, Μουκτάρης, Τίνκου, Κάρλος (77'Παπαφώτης), Μπατίν, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Αλεξάνδρου, Ζατλ (65' Χατζηβασίλης), Μιτρέα

Σκόρερ: 8′ Σπόλιαριτς / 12′ Zατλ, 24′ Mπατέν, 67′ Χατζηβασίλης, 71′ Κάρλος

Κίτρινες: Χριστοφή, Κάρλος, Φλόρες, Τραϊτσέφσκι / Περέιρα, Τίνκου

«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων