ΒΙΝΤΕΟ: Το πέναλτι και η ολική ανατροπή με Τάμαρι

Ολική ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά για άλλο ένα ντέρμπι πραγματοποίησε ο ΑΠΟΕΛ στο παιχνίδι του Τσιρείου κόντρα στον Απόλλωνα.

Οι γαλαζοκίτρινοι ισοφάρισαν με το εύστοχο κτύπημα του Λέο Νατέλ στο 65' και τρία λεπτά αργότερα στο 68' ο Μούσα Αλ Τάμαρι έδωσε προβάδισμα με δεύτερο γκολ στην ομάδα του.

Ο Γιώργος Νικολάου υπέδειξε την εσχάτη των ποινών στο 64' της αναμέτρησης. Ο Μούσα Αλ Τάμαρι κατέβασε τη μπάλα μετά από προσωπική ενέργεια και κατευθύνθηκε προς την περιοχή των γαλάζιων της Λεμεσού όπου δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Βαλεντίν Ρομπέρζ. Από την επαναληπτική προβολή ο αμυντικός του Απόλλωνα φαίνεται να βρίσκει τον Ιορδανό εξτρέμ.

Λίγα λεπτά αργότερα στο 78', ο Ιορδανός ήταν και πάλι πρωταγωνιστής σε φάση διαρκείας αφού απέφυγε τον Βάλε και έδωσε ασίστ στον Λούκας Σόουζα, ο οποίος ολοκλήρωσε την ανατροπή των πρωταθλητών με τρίτο γκολ.

Επιτεύχθηκε ο μεγάλος στόχος για το Αντώνης Παπαδόπουλος-Ξεπέρασαν το ένα εκ. οι εισφορές
Μήνυμα πορτοκαλί πριν τον αγώνα με την ΑΕΚ-«Πάμε να το φέρουμε στον εξώστη»
Πέφτουν κορμιά στον τελικό στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα και τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Το μήνυμα του Σολ για τον τίτλο-«Η μέρα που θα αφήσουμε τα ονόματά μας στην αιωνιότητα»
Στη Serie A μετά από 21 χρόνια η Κόμο του Νικόλα Ιωάννου
Επιστολή Σα Πίντο προς τους παίκτες του-«Στα μάτια μου είστε ήδη πρωταθλητές»
Καζάνι που βράζει το ΓΣΠ για την ανάδειξη του μεγάλου πρωταθλητή-Δρακόντεια μέτρα από την Αστυνομία
Με νίκη 4-3 επί της Καρμιώτισσας ολοκλήρωσε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα
Primetel: Ανανέωση της Συμφωνίας Διανομής Αθλητικού περιεχομένου με τη Cyta