Φιλική νίκη με Ευσταθίου επί της Ανόρθωσης! (pics)

Σε φιλική αναμέτρηση στο Δασάκι ο Εθνικός Άχνας επικράτησε 1-0 της Ανόρθωσης χάρη σε τέρμα που σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά.

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη σημείωσε στο 81ο λεπτό ο Ευσταθίου υποχρεώνοντας την «Κυρία» σε ήττα στο τελευταίο της παιχνίδι πριν την αναχώρηση για την Ολλανδία, όπου θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Στο πρώτο ημίχρονο κάθε ομάδα είχε από μια καλή στιγμή (13’ Κοστόφσκι / 17’ Βασιλακάκης), ενώ μετά την ανάπαυλα η Ανόρθωση απείλησε με Σωτηρίου (60’) και Εγγλέζου (70’), ωστόσο το τέρμα ήλθε από τον Εθνικό.

ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΔΩ: Είδε τη νέα του ομάδα στο Δασάκι ο Ιμπραχίμ Κονέ!

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Μπογκατίνοφ, Γκλομπάρ, Μιγκέλ, Λαμπάν, Κουντόμπιακ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Χριστοφή, Παπαγεωργίου.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Γκαλίτσιος, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Σελίν, Νταουσβίλι, Μαργκάσα, Βασιλακάκης, Ιωάννου, Ράγιος, Ντούρις.
Στο β’ ημίχρονο: Δημητρίου, Εγγλέζου, Κοφί, Χατζηβασίλης, Σωτηρίου, Χατζηπασχάλης, Κέζος, Νικολάου (68’ Αρτυματάς), Κορέα, Πηλέας, Χριστοδούλου.

Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ-«Αν εγκριθεί το αίτημα του ΑΠΟΕΛ, θα αντιδράσουμε με ένταση»
Νέες σειρήνες για Πίττα-«Η ΑΕΚ ενδιαφέρεται και θα τον τσεκάρει σε αγώνα της ΑΪΚ»
Αναμένει το πράσινο φως από τον Αρχηγό για τη Βόρεια κερκίδα ο ΑΠΟΕΛ-Η ανακοίνωση των γαλαζοκιτρίνων
Επιστολή ΑΠΟΕΛ σε Αρχηγό για παραχώρηση της Βόρειας σε οικογένειες με παιδιά και συνταξιούχους
Σάρωσε τα βραβεία του ΠΑΣΠ ο Μιχάλης Χαραλάμπους-Τα αστέρια που έλαμψαν
Ζητά 2,200 εισιτήρια για τον τελικό πρωταθλήματος με τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ-To μπαλάκι στις Αρχές
Ορίστηκε η εκλογική συνέλευση στην Ανόρθωση
Αλλαγή ώρας στο ΑΕΖ-Απόλλωνας
Δημητρίου: Θα μπορούσαμε να διεκδικούμε το πρωτάθλημα μέχρι την τελευταία αγωνιστική