Πέφτει η αυλαία στο Μακάρειο

Με νίκες των γηπεδούχων συνεχίστηκε το Σάββατο (31/8) η δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Ομόνοια νίκησε στο Στάδιο ΓΣΠ με 2-0 τη Νέα Σαλαμίνα και έφτασε στους έξι βαθμούς με συντελεστή τερμάτων 4-0. Το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Μαυρίας και στο 32ο λεπτό ο Νταρμπισάιαρ διαμόρφωσε το 2-0.

Στο Τσίρειο Στάδιο η ΑΕΛ νίκησε την ΕΝ Παραλιμνίου 2-0 και έφτασε στους τέσσερις βαθμούς, δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ένωση.

Ο Ιβάν Κάρλος με πέναλτι στο 49ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ (στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Ουντόζι των φιλοξενούμενων με 2η κίτρινη κάρτα) και στο 60ο ο Ανδρέας Αβραάμ διαμόρφωσε το 2-0.

Η 2η αγωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα (1/9) το απόγευμα με την αναμέτρηση Ολυμπιακός-Δόξα στο Μακάρειο στις 19:00.

19:00 Ολυμπιακός – Δόξα (Cytavision)

Οι αγώνες Εθνικός Άχνας – ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση – Απόλλων αναβλήθηκαν μετά από αίτημα του  ΑΠΟΕΛ  και  του  Απόλλωνα και  θα  διεξαχθούν  σε  μεταγενέστερο  στάδιο.

Με δύο αναμετρήσεις η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyprus League by Stoiximan
Δύο προπονήσεις για την Εθνική Παίδων-Οι παίκτες που κλήθηκαν
«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων