Τα κονέ του Πετρίδη με τους προέδρους και τα ξεσπάσματα των παικτών

Ευρεία εκτός έδρας νίκη για την Εθνική μας στον 6ο αγώνα της για τον 9ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020.

Επικράτησε στο Σαν Μαρίνο με 4-0 και έφτασε στους επτά βαθμούς, ξεπερνώντας τη Σκωτία (έχασε στην έδρα της με 4-0 από το Βέλγιο) και παράλληλα φτάσαμε το Καζακστάν που απόψε ηττήθηκε με 1-0 στη Ρωσία.

Στο 2ο λεπτό ο Κούσουλος άνοιξε το σκορ και στο 39ο λεπτό ο Παπουλής πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 73ο λεπτό ο Ιωάννης Κούσουλος σκόραρε για δεύτερη φορά για την Εθνική μας, 3-0 και στο 75ο λεπτό ο Αρτυματάς με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αρτυματάς σκόραρε για πρώτη φορά με την Εθνική, ο Κούσουλος έφτασε τα τέσσερα τέρματα και ο Παπουλής τα δύο.

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ:

Η επεξήγηση της ΚΟΠ για το πέναλτι που ζήτησε η Ομόνοια στο αιώνιο
Ξεπέρασε το 65% του στόχου η οικονομική βοήθεια στην Ανόρθωση-Απήχηση σε φιλάθλους άλλων ομάδων
Κλείνει το κεφάλαιο Κίσσα στη Σαλαμίνα μετά από πέντε χρόνια
Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»