Ξεπέρασε το εμπόδιο της Ένωσης στο Μακάρειο η Δόξα

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πανηγύρισε η Δόξα Κατωκοπιάς, η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της Ένωσης στο Μακάρειο, με τις δύο ομάδες να εξέρχονται ισόπαλες 1-1.

Το σύνολο του Έντουαρτ Ερανοσιάν πήρε την πρόκριση με συνολικό σκορ 3-1.

Στο 11’, η Ένωση έφτασε κοντά στο γκολ με δοκάρι, μετά από προσπάθεια του Μπάλαζιτς η μπάλα πάει στο δοκάρι του Ράμος.

Ο ρυθμός του αγώνα ήταν πολύ καλός, αλλά από τις δύο ομάδες έλειψε το γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι βυσσινί προσπάθησαν να μειώσουν στο σκορ και να διεκδικήσουν ξανά την πρόκριση, ενώ η ομάδα της Κατωκοπιάς κρατούσε το μηδέν στην άμυνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι βυσσινί απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία στο 67' με τον Ουντόζι να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά.

Στο 79’ η ομάδα του Παραλιμνίου κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ μετά από κοντινό πλασέ του Ουντόζι, ο οποίος ήταν πολύ κινητικός και είχε συμμετοχή σε όλες τις φάσεις.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στα τελευταία λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 94' με τον Ασαμόα.

Δόξα (Έντουαρντ Ερανοσιάν): Ράμος, Μιντίκκης (57′ Μέσκα), Ντερβίτ, Χριστοφή, Νελσίνιο, Τραϊτσέφσκι, Ζε Βαλέντε (59′ Παπαφώτης), Λ. Κάρλος (68′ Ζορζίνιο), Ασαμόα, Καρλίτος, Ίταλο

Ένωση (Τσεντεμίρ Γιανέφσκι): Κλάιμαν, Αμπαρτζουμιάν (71′ Ριέρα), Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Βαλλιάνος, Μαϊσουράντζε, Βαρέλα, Σπόλιαριτς, Θεοδώρου, Ουντόζι, Ρουσιάς (82′ Ανδρέου)

Σκόρερ: 79′ Ουντόζι / 94' Ασαμόα

Κίτρινες: Καρλίτος

Οριστικά στους δυνατούς ο ΑΠΟΕΛ για την πρόκριση στ' αστέρια-Οι πιθανοί αντίπαλοι
BINTEO: Τα έσπασε στο πάρτι του ΑΠΟΕΛ με ζεϊμπέκικο ο Πετρίδης κάνοντας τούμπα