Μεγάλο παιχνίδι στο Τσίρειο με τρία γκολ σε είκοσι λεπτά

Τον αποδεκατισμένο, λόγω κορωνοϊού, Εθνικό Άχνας, αντιμετωπίζει ο Απόλλωνας, στο Τσίρειο στάδιο, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γαλάζιοι της Λεμεσού, ψάχνουν τη νίκη, που θα τους επαναφέρει στην κορυφή της βαθμολογίας και μάλιστα με παιχνίδι λιγότερο. Από την άλλη, ο Εθνικός, παρατάσσεται με 18 απουσίες, αφού τόσοι είναι οι ποδοσφαιριστές του που βρέθηκαν θετικοί στον ιό.

Από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Απόλλωνας ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και κυριάρχησε στο γήπεδο. Έτσι στο 23ο λεπτό εξαργύρωσε την υπεροχή του και με πανέξυπνο πλασέ του Ντιγκινί άνοιξε το σκορ.
Τρία λεπτά αργότερα, ο Εθνικός απάντησε και έκανε το 1-1, όταν μετά από εξαιρετική κούρσα του Ζάκπα από δεξιά, η μπάλα έφθασε στον Ντόλεζαλ, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Δημητρίου.

Στο 40ο λεπτό, ο Απόλλωνας βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίκτυα, με πλασέ του Μπένσοπ από το ύψος της μικρής περιοχής.
Οι ενδεκάδες:

Απόλλωνας: Δημητρίου, Σακέτι, Πίττας, Μάρκοβιτς, Αγκίρε, Γιαννιώτας, Ρομπέρζ, Χάμπος, Ντιγκινί, Μπέντσοπ, Ματέι.

Εθνικός: Καβαλέουσκι, Περατικός, Κ. Ηλία, Παπαγεωργίου, Χαραλάμπους, Ντολεζάλ, Ζάκπα, Γκόρουπετς, Κκολός, Μωυσέως, Σάβιτς.

ΒΙΝΤΕΟ: Εξάρα η ΑΪΚ Στοκχόλμης κόντρα στη Νορκόπινγκ, δύο γκολ ο Πίττας
Ορίστηκαν οι διαιτητές για τα παιχνίδια του δεύτερο γκρουπ
H συμφωνία του Ουάρντα με τη Δόξα, τα ψυχολογικά προβλήματα και οι 150 χιλιάδες
Εννέα χρόνια αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ κόντρα στην ΑΕΚ
Η υπόσχεση του Μπεν Σιμόν, οι δύο νίκες επί του ΑΠΟΕΛ και οι πιθανές επιστροφές
Κλήση για προπονήσεις της Εθνικής Γυναικών ενόψει Γεωργίας
Το συγκινητικό μήνυμα των οπαδών της Πάφου για τον Νάσο-«Αυτό το κύπελλο το θέλουμε και για σένα»
Η Ανόρθωση έβγαλε σε δημοπρασία συλλεκτική μπάλα με υπογραφές από τους κορυφαίους παίκτες της
Αδιόρθωτος Ουάρντα, πληρώνει ακόμη τις... αταξίες του-Παρελθόν και από τον Πανσερραϊκό
«Δέκα χρόνια από τη μέρα που έφυγε από κοντά μας ο Γιώργος Γκουγκούρης, στο δρόμο για το γήπεδο»