Λύγισε στο φιλικό με την Ελλάδα η Κύπρος

Την φιλική ήττα με 2-1 από την Ελλάδα γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών λίγες μέρες πριν από τις επίσημες υποχρεώσεις της.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο "Γεώργιος Καμάρας"  (Ριζούπολη) στην Αθήνα και αποτέλεσε χρήσιμο τέστ και για τις δύο ομάδες.

Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Τζόλη και στο 17ο λεπτό ο Γιακουμάκης πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο.

Καλύτερη η παρουσία από τους διεθνείς μας στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 58ο λεπτό η Εθνική μας μείωσε σε 2-1 με τον Μάριο Ηλία. Πρώτο γκολ για τον Μάριο στην 3η του συμμετοχή με την Εθνική μας.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Ελλάδα: Μπάρκας, Μαυρίας (68'Ρότα), Κουρμπέλης, Μιχαηλίδης, Τσιμίκας (46'Λυκογιάννης), Ζέκα (46'Λαμπρόπουλος), Μπακασέτας (46'Πέλκας), Φορτούνης (46' Λημνιός), Χατζηγιοβάνης, Τζόλης (46'Μπουχαλάκης), Γιακουμάκης.

Κύπρος: Δημητρίου, Χ.Κυριάκου, Χ.Σιέλης (76'Παπαφώτης), Ν. Ιωάννου (61'Θ. Ιωάννου), Κατελάρης (46'Καρώ), Χάμπος (61' Κούσουλος), Αντωνίου, Γκόγκιτς (46'Κάστανος), Αρτυματάς, Πίττας, Ηλία (87'Τζιωνής).

Σκάουτ από την ΑΕΚ Αθηνών για τον Πίττα στη Στοκχόλμη-«Τους έδωσα κάτι καλό για να δουν»
ΒΙΝΤΕΟ: Εξάρα η ΑΪΚ Στοκχόλμης κόντρα στη Νορκόπινγκ, δύο γκολ ο Πίττας
Ορίστηκαν οι διαιτητές για τα παιχνίδια του δεύτερο γκρουπ
Ο Φανιέρος πρόσφερε το μεγαλύτερο ποσό στον έρανο της Ανόρθωσης εις μνήμη του πατέρα του
H συμφωνία του Ουάρντα με τη Δόξα, τα ψυχολογικά προβλήματα και οι 150 χιλιάδες
Εννέα χρόνια αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ κόντρα στην ΑΕΚ
Η υπόσχεση του Μπεν Σιμόν, οι δύο νίκες επί του ΑΠΟΕΛ και οι πιθανές επιστροφές
Κλήση για προπονήσεις της Εθνικής Γυναικών ενόψει Γεωργίας
Το συγκινητικό μήνυμα των οπαδών της Πάφου για τον Νάσο-«Αυτό το κύπελλο το θέλουμε και για σένα»
Η Ανόρθωση έβγαλε σε δημοπρασία συλλεκτική μπάλα με υπογραφές από τους κορυφαίους παίκτες της