Έξαλλος με τον διαιτητή ο Μέσι-«Μας έχεις γαμ@@σει δύο φορές» (vid)

Τα... πήρε άσχημα ο Λιονέλ Μέσι με τον διαιτητή του αγώνα της Αργεντινής με την Παραγουάη.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 για την 3η αγωνιστική των ομίλων της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Λατινικής Αμερικής με τους «μπιανκοσελέστε» να έχουν πολλά παράπονα από τον Βραζιλιάνο διαιτητή Ράφαελ Κλάους

Κι αυτό διότι ακύρωσε γκολ του Μέσι στο 58ο λεπτό, ύστερα από χρήση VAR, για φάουλ του Νίκο Γκονσάλες στον Άνχελ Ρομέρο στην αρχή της φάσης και συγκεκριμένα 27 δευτερόλεπτα νωρίτερα.

Η απόφαση του Βραζιλιάνου διαιτητή προκάλεσε την αντίδραση του Μέσι, ο οποίος τον πλησίασε και του είπε οργισμένος:

«Μας έχεις γαμ@@ει δύο φορές». Πέρα από τη φάση του ακυρωθέντος γκολ, οι γηπεδούχοι θεωρούν πως δεν υπήρχε και περίπτωση πέναλτι στο 0-1 της Παραγουαής.

Φουλάρει για Όσιμεν η Τσέλσι-Κατέθεσε επίσημη πρόταση
Συμφώνησε για συμβόλαιο διετούς διάρκειας με τον Πιόλι η Νάπολι
Σπουδαία κίνηση από τον Ντιέγκο Κόστα που βοηθά τις πλημμυροπαθείς οικογένειες στην Βραζιλία
BINTEO: Έγραψε ιστορία στο MLS ο Μέσι με πέντε ασίστ κι ένα γκολ σε ένα ημίχρονο
BINTEO: Έγινε αλλαγή, σήκωσε το γήπεδο στο πόδι και αποθεώθηκε στο φινάλε ο Ρόις
BINTEO: Γιόρτασαν με τη ψυχή τους το 36ο πρωτάθλημα οι παίκτες της Ρεάλ