ΒΙΝΤΕΟ: Χόρεψε... συρτάκι στο Αμμόχωστος με χατ τρικ του Κλωναρίδη ο ΑΠΟΕΛ

Τεράστιο διπλό με εξαιρετική εμφάνιση, πέτυχε στο στάδιο Αμμόχωστος ο ΑΠΟΕΛ,  με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βίκτωρα Κλωναρίδη, ο οποίος σκόραρε και τα τρία γκολ της ομάδας του.

Ο Ελλαδίτης ήταν εξαιρετικός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όπως επίσης και ο Ατζίλι, που μοίρασε δύο ασίστ. Με τη νίκη του ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στους 16 βαθμούς, όσους έχουν Ομόνοια και ΑΕΚ. Από την άλλη η Σαλαμίνα έμεινε στους οκτώ βαθμούς.

Πολύ δυνατά μπήκαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες, οι οποίες έψαξαν το γκολ που θα τους έδινε προβάδισμα στον αγώνα. Τόσο η Νέα Σαλαμίνα, όσο και ο ΑΠΟΕΛ είχαν τις δικές τους ευκαιρίες για να το πετύχουν, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι το δρόμο προς τα δίκτυα.

Στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γαβριήλ μοίρασε παιχνίδι στον Ατζίλι, που με τη σειρά του έδωσε εξαιρετική πάσα στον Κλωναρίδη. Ο Ελλαδίτης, δεν έχασε την ευκαιρία, νίκησε τον Βεσελόφσκι για το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικός και πίεσε πάρα πολύ τη Νέα Σαλαμίνα.

Στο 63’ ο Ατζίλι έπιασε δυνατό σουτ, με τον Κλωναρίδη να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και να γράφει το 0-2.
Στο 78’ έπειτα από ατομική προσπάθεια, ο Κλωναρίδης έπιασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής και νίκησε για τρίτη φορά τον Βεσελόφσκι.

Αδιόρθωτος Ουάρντα, πληρώνει ακόμη τις... αταξίες του-Παρελθόν και από τον Πανσερραϊκό
«Δέκα χρόνια από τη μέρα που έφυγε από κοντά μας ο Γιώργος Γκουγκούρης, στο δρόμο για το γήπεδο»
Η επεξήγηση της ΚΟΠ για το πέναλτι που ζήτησε η Ομόνοια στο αιώνιο
Ξεπέρασε το 65% του στόχου η οικονομική βοήθεια στην Ανόρθωση-Απήχηση σε φιλάθλους άλλων ομάδων
Βγαίνει μπροστά ο πρώην πρόεδρος της Ανόρθωσης-«Ας σταματήσουμε να κρίνουμε ποιος έφταιξε παραπάνω»
Κλείνει το κεφάλαιο Κίσσα στη Σαλαμίνα μετά από πέντε χρόνια
Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους