Η Ιαπωνία διέλυσε με σκορ 14-0 την Μογγολία στα προκριματικά του Μουντιάλ

Οι Ιάπωνες δεν λυπήθηκαν καθόλου την Μογγολία στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022 και έφτασαν στο τελικό 14-0! Γκολ και από τον Μιναμίνο που βρίσκεται στην Σαουθάμπτον ως δανεικός από τη Λίβερπουλ...

Η πρωτοπόρος του 6ου γκρουπ των προκριματικών του Μουντιάλ του 2022 στη ζώνη της Ασίας είχαν μεγάλα κέφια και έναν αντίπαλο που δεν μπορούσε σε καμία περίπτωση να τους κοντράρει.

Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν στο 5-0 με τον Τακούμι Μιναμίνο της Λίβερπουλ να έχει... σύρει τον χορό κάνοντας το 1-0 στο 13ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος οι Ιάπωνες ήταν αμείλικτοι και έφτασαν στο τελικό 14-0 με τον Οσάκο να κάνει χατ-τρικ και τους Ιναγκάκι, Ίτο και Φουρουχάσι να πετυχαίνουν από δυο τέρματα!

Πηγή: gazzetta.gr\

Εξέγερση από παίκτες της Γιουνάιτεντ που ζητούν άμεση απομάκρυνση του Τεν Χαγκ
Η Παρί και η κατάρα των δοκαριών-Ξεπέρασε την Μπαρτσελόνα του 2011-12
Χούμελς: Τρελή σεζόν για την Ντόρτμουντ, δεν μας πίστεψαν πολλοί
Δεν είναι πλέον υποψήφιος για τον πάγκο της Μπάγερν Μονάχου ο Τεν Χαγκ
Ο Ρόις σκέφτεται να μετακομίσει στο MLS μετά το τέλος της σεζόν!
BINTEO: Ρωτήθηκε για τη Ρεάλ και έφυγε από την συνέντευξη τύπου ο Μπαπέ
Κλαμπ Μπριζ-Φιορεντίνα: Ο Ολυμπιακός μαθαίνει τον αντίπαλό του σε περίπτωση πρόκρισης στον τελικό
Πράξη δεύτερη στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με φόντο τον τελικό του Champions League
Τσιμίκας: Θα έρθουν καλύτερες μέρες