ΒΙΝΤΕΟ: Διαστημική Πάφος διέλυσε στα τέσσερα το... φάντασμα του ΑΠΟΕΛ

Εφιαλτικό βράδυ για τον ΑΠΟΕΛ, αφού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων απέναντι στην Πάφο, ξεκινώντας με τον χειρότερο δυνατό τρόπο τη νέα σεζόν.

Από την άλλη η ομάδα της Πάφου πραγματοποίησε ένα ονειρικό ξεκίνημα στη νέα χρονιά, αφού πέτυχε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο.

Η παφιακή ομάδα πραγματοποίησε μια πολύ εμφάνιση, πέτυχε τρία τέρματα στο ημίχρονο και στην επανάληψη, διαχειρίστηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε ο Σεμέδο μόλις στο 2’ της αναμέτρησης, ενώ στο 43΄ο Βαλακάρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Σεμέδο, πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα και έκανε το 2-0, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Βαλακάρι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο τρία.

Στην επανάληψη, ο Βαλακάρι σκόραρε ξανά στο 62' του παιχνιδιού και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πάφος FC (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούντκο, Αουρέλιο, Κβίντα, Μπάριτς, Μιχαήλ, Χότσκο (73′ Πάντσεον), Πάνιτς, Βαλακάρι, Σεμέδο (46′ Ζαϊρο), Κοβάσεβιτς (80′ Nτ. Αουρέλιο), Αμπντουσαλάμοφ (61′ Μπεριγκό).

ΑΠΟΕΛ (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Τσεμπάκ (43′ Σάντος), Καρώ (64′ Κούτσακος), Βινίσιους, Γουίλερ (72′ Σαμπάλα), Θεοδώρου (46′ Εφραίμ), Νταουσβίλι, Ντε Βινσέντι, Οκριασβίλι (71′ Λουντέμο), Ντανίλο, Κβιλιτάια.

Σκόρερ: Σεμέδο 2′, 45+3′ Βαλακάρι 45′ (πέναλτι), 62′ / –

Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)