BINTEO: Πέρασε νικηφόρα από το Μακάρειο η Δόξα-Το VAR σταμάτησε τη Δόξα

Με τους τρεις βαθμούς φεύγει από τη Λευκωσία η ΑΕΛ, καθώς επικράτησε με 1-0 της Δόξας, σε αγώνα που διεξήχθη στο Μακάρειο στάδιο, για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Η ομάδα της Λεμεσού με τη νίκη της έφτασε τους 35 βαθμούς, ενώ η προσφυγική ομάδα παρέμεινε στην 4η με 20.

Η Δόξα σκόραρε δύο γκολ τα οποία δεν μέτρησαν, ενώ ο Μέγιερι απέκρουσε πέναλτι του Σαντίκ και έτσι οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν βαθμολογικό κέρδος από το παιχνίδι.

Η ταυτότητα του αγώνα:

Συγκεκριμένα, μετά από τράβηγμα του Ζντρασκόφσκι στον Καραμανώλη η Δόξα κέρδισε πέναλτι. Ο Σαντίκ ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο Μέγιερι έπεσε σωστά και απέκρουσε.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 55’ με τον Σάσι, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε μετά από παρέμβαση του VAR για οφσάιντ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Έουλερ εκτέλεσε απευθείας φάουλ και έτσι έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Μετά από γύρισμα του Μπένι, ο Σάσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως και πάλι με παρέμβαση του VAR το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα (Η. Χαραλάμπους): Σισκόφσκι, Κυριάκου (64′ Τιντζανί), Ατενόν, Μπένι (85′ Αντάμοβιτς), Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Ασαμόα, Εμπραλίτζε, Μέσκα (77′ Ποντικός), Σάσι (77′ Ντρόλε), Σαντίκ.

ΑΕΛ (Σ. Παντελίδης): Μέγιερι, Μ.Αντωνίου, Σωτηρίου, Τεισέιρα (46′ Ριστέφσκι), Μαζάν, Φραντζής, Ζντρασκόφσκι, Παπαφώτης (46′ Έουλερ), Τόρες (75′ Ριέρα), Μαρόσα (61′ Κολιάς), Μιλιντσεάνου (46′ Τσέποβιτς).

Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)