ΒΙΝΤΕΟ: Η απονομή του Σούπερ Καπ στον Απόλλωνα

Ο Απόλλων Λεμεσού ήταν ο νικητής στον αγώνα του Super Cup με αντίπαλο την Ομόνοια Λευκωσίας. 2-0 το σκορ για τους περσινούς πρωταθλητές, οι οποίοι κατέκτησαν το Super Cup για 4η φορά στην ιστορία τους.

Ο αρχηγός του Απόλλωνα, Χάμπος Κυριάκου, παρέλαβε το τρόπαιο, σηκώνοντας το στον ουρανό της Λάρνακας.

Ο Μπαγκαλί  Νταμπό άνοιξε  το σκορ στο 12ο  λεπτό για τον Απόλλωνα ενώ στο 45', πέναλτι του Ψύχα αποκρούστηκε από το Φαμπιάνο. Στο 64ο λεπτό η Ομόνοια είχε δοκάρι με τον Μπεζούς.

Ο Φέλιξ Βα στο 73ο λεπτό πέτυχε το 2-0 για τον Απόλλων, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος ενώ η Ομόνοια είχε και δεύτερο δοκάρι με το Γιούστε στο 79'.

Ο Απόλλων ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παναγιώτου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80ο λεπτό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: ΒΙΝΤΕΟ: Νταμπό και Βα πλήγωσαν την Ομόνοια και έδωσαν το Σούπερ Καπ στον Απόλλων

Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»