Μια κεφαλιά και μια ζωγραφιά του Ουάρντα χάρισαν φιλική νίκη στην Ανόρθωση

Φιλική νίκη με σκορ 2-0 πέτυχε η Ανόρθωση απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα στο στάδιο Αμμοχώστου.

Σκόρερ για τους κυανόλεφκους ήταν οι Χαρογιάν και Ουάρντα, στο δεύτερο ημίχρονο.

Το προφίλ του αγώνα

Στο πρώτο ημίχρονο η Σαλαμίνα είχε την υπεροχή και δημιούργησε ευκαιρίες για να σκοράρει, ωστόσο δες τα κατάφερε.

Ενώ από την άλλη η Ανόρθωση, είχε μέτρα απόδοση και έφτιαξε ελάχιστες ευκαιρίες για γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο και κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες που βρήκε σε γκολ.

Το πρώτο επετεύχθη στο 66΄λεπτο με κεφαλιά Χαρογιάν, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ουάρντα με ένα φανταστικό γκολ σημείωσε το τελικό 2-0.

Η ταυτότητα του αγώνα

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Mελισσάς, Σεργίου, Κατσικάς, Ντάτκοβιτς, Οφόρι (83′ Παύλου), Φράγκος, Τιάγκο, Κλίμοβιτς (63′ Κουμουρής), Φελίπε (74′ Kαρλίτος), Μάντζεκ (23′ Bίκτωρος), Τολεμές (83′ Νικολάου).

Ανόρθωση (Ντάρκο Μίλανιτς): Λόρια, Αμπαρτζουμιάν (70′ Αντωνίου), Χαρογιάν, Παϊσίνιο, Κορέια, Αρτυματάς, Σαμπό (70′ Ιωάννου), Πάντσεον (76′ Χρυσοστόμου), Ουάρντα (70′ Παρούτης), Φερέιρα (46′ Κατσαντώνης), Νινγκά (76′ Χριστοδουλόπουλος).

Πώς μπορούν να αλλάξουν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια του 2024/25 για την Ελλάδα αν ο Ολυμπιακός κατακτήσει το Conference League
Ποντένσε: «Δεν θέλω να μιλήσω για τελικό, θα πάμε βήμα-βήμα»