Έχασε στην πρόβα τζενεράλε ενόψει Γάνδης η Ομόνοια

Ολοκληρώθηκε το φιλικό της Ομόνοιας απέναντι στην ΑΕΚ Αθηνών στο ΓΣΠ με σκορ 0-2.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 21΄με τον Πινέδα και πέτυχε το δεύτερο τέρμα της με τον Μάνταλο στο 65’. Ο Νιλ Λένον χρησιμοποίησε 18 ποδοσφαιριστές.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

4′: Διαγώνιο σουτ από τον Τσούμπερ, έξω.

11′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ στο οριζόντιο δοκάρι.

16′: H μπάλα έσκασε στην περιοχή μας μετά από κόρνερ, ο Σιμάνσκι σούταρε αλλά έδιωξε ο Μιξ.

18′: Σουτ με το αριστερό από το ύψος της περιοχής έκανε ο Παπουλής, πάνω από τα δοκάρια.

19′: Δοκίμασε από μακριά σουτ ο Μιξ, άουτ.

21′: Φοβερή ενέργεια και σουτ του Πινέδα για το 0-1.

27′: Αδύναμο σουτ του Γκατσίνοβιτς, μαζεύει ο Φαμπιάνο.

41′: Κεφαλιά του Κακουλλή αποκρούεται και στην επαναφορά το σουτ του Μπάρκερ θα απομακρυνθεί σε κόρνερ.

43′: Σουτ από ευνοϊκή θέση ο Μπρούνο, ψηλά έξω.

55′: Τεράστια απόκρουση του Φαμπιάνο σε τετ-α-τετ με τον Πινέδα.

64′: Σουτ από τον Γκατσίνοβιτς, άουτ.

65′: Aτομική ενέργεια του Μάνταλου ο οποίος με σουτ κάνει το 0-2.

OMONOIA: Φαμπιάνο, Λέτσιακς (82’ Παναγιώτου), Μάθιους (70’ Ψάλτης), Μίλετιτς (67’ Γιούστε), Λανγκ, Μιξ (67’ Χαραλάμπους), Μπασιρού, Μπάρκερ (54’ Λοΐζου), Μπρούνο, Παπουλής (62’ Σάββα), Κακουλλής (62’ Μάταβζ).

AEK: Στάνκοβιτς, Μήτογλου (76΄Κορνέζος), Χατζισαφί (67’ Μυστακόπουλος), Τζαβέλλας (80’ Κοσίδης), Σιμάνσκι (67’ Φράνσον), Γιόνσον (76’ Mιτάι), Γκατσίνοβιτς (67’ Ρώτα), Πινέδα (67’ Γκαρσία), Μάνταλος (76’ Γιούσης), Τσούμπερ (67’ Μοχαμάντι), Αραούχο (67’ Άμραμπατ).

Διατέθηκαν 7,243 εισιτήρια.

BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Πάφος μέσω VAR και το γκολ που έφερε την έκρηξη
ΒΙΝΤΕΟ: To εντυπωσιακό κορεό της Ομόνοιας με τα τρόπαια της ομάδας τους
Μπήκε στο γήπεδο με τη φανέλα της Πάφου ο Χριστοδουλίδης-Χαιρέτησε τους οπαδούς με το μικρό φίλο της Ομόνοιας
Πρόεδρος για απαγόρευση μετακίνησης οπαδών: Προμηνύονται εξελίξεις, έχουμε συγκεκριμένες προσεγγίσεις (vid)