Αποκλεισμός για την Αλ Νασρ από το Super Cup της Σαουδικής Αραβίας

Ο πρώτος τίτλος του Κριστιάνο Ρονάλντο στη Σαουδική Αραβία πήρε... αναβολή από την Αλ Ιτιχάντ, η οποία επιβλήθηκε με 3-1 της Αλ Νασρ και την απέκλεισε από τα ημιτελικά του Super Cup.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν από νωρίς το σκορ, αφού μόλις στο 15΄ο Ρομαρίνιο έγραψε το 1-0, προτού ο Χαμνταλάχ διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του δυο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 45. Το γκολ του Ταλίσκα στο 67΄έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, με την Αλ Νασρ να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης που ωστόσο δεν ήρθε ποτέ.

Αντίθετα η Αλ Ιτιχάντ πρόσθεσε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Σανκέτι για να αφήσουν εκτός συνέχειας τον σύλλογο του Ρονάλντο, ο οποίος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι δίχως ωστόσο να καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Πλέον η Αλ Ιτιχάντ θα αντιμετωπίσει στον τελικό την Αλ Φαϊχά, η οποία με τη σειρά της είχε επικρατήσει με 1-0 την Αλ Χιλάλ που πρόσφατα είχε συσχετιστεί με το όνομα του.... Λιονέλ Μέσι.

Πηγή: gazzetta

Η αποκάλυψη του Βίλας-Μπόας-«Νίκησα δύο όγκους, κόντευα να πεθάνω από ασφυξία»