Βαριά ήττα με 9-0 της Εθνικής Ελπίδων από τη Γαλλία

Με 9-0 ηττήθηκε την Τρίτη η Εθνική ομάδα Ελπίδων από την αντίστοιχη ομάδα της Γαλλίας στο Stade des Alpes-Grenoble, στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι της για τον 8ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21, αναφέρει η ΚΟΠ σε ανακοίνωση.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση, στην οποία αναφέρεται ότι η Εθνική Ελπίδων «ηττήθηκε με το βαρύ 9-0» από την αντίστοιχη ομάδα της Γαλλίας, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 4-0 και με την επικράτηση τους διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση του ομίλου χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

«Οι διεθνείς μας είχαν καλύτερη παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δημιούργησαν τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν», σημειώνεται.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι του ιδίου ομίλου, η Σλοβενία νίκησε με 1-0 την Αυστρία.

17.10.2023: Γαλλία - Κύπρος 9-0, Σλοβενία - Αυστρία 1-0

Το μήνυμα του Τσέφεριν για το EURO U-17-«Θα γίνουμε μάρτυρες της πρώτης εμφάνισης νέων αστεριών»
Πρεμιέρα για την Εθνική Κύπρου κόντρα στη Τσεχία στο EURO U-17
Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στο Champions League-Εάν προκριθεί βρίσκει στον δρόμο του τον ΑΠΟΕΛ
Η καρδιά του EURO U-17 χτυπά στην Κύπρο
Βγαίνει μπροστά ο Παπασταύρου-«Δυστυχώς δεν εξελίχθηκε όπως θέλαμε ο τελικός»
Η μπάλα στήνεται στη σέντρα-Αρχίζει το EURO U-17 στην Κύπρο
Η αναφορά του Κυβερνητικού Εκπροσώπου για τη νίκη της Πάφου-«Η χαρά μας είναι εμφανής»
Έγινε χαμός στην Πάφο για το κύπελλο-Πανηγύρισαν με την ψυχή τους (pics)
Μάβερικς-Θάντερ 117-116: Από το -17 στους τελικούς της Δύσης!
Έτσι έγραψε ιστορία η Πάφος-Κέρδισε το πρώτο της τρόπαιο και εξασφάλισε ευρωπαϊκό εισιτήριο