Η Πάφος κέρδισε με 1-4 εκτός έδρας την ΑΕΖ

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΖ πέτυχε η Πάφος FC, στον δεύτερο εκ των τελευταίων αγώνων της 6ης αγωνιστικής του παγκυπρίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Α΄κατηγορίας.

Στον άλλο αγώνα της Δευτέρας, ο ΑΠΟΕΛ συνέτριψε τον Εθνικό Άχνας με 5-1.

Στο «Αμμόχωστος – Επιστροφή» το σκορ για την Πάφο άνοιξε το 9ο λεπτό ο Βαλακάρι. Τα γκολ των φιλοξενούμενων διπλασίασε στο 34ο ο Τάνκοβιτς. Το  τρίτο γκολ της Πάφου σημείωσε στο 43ο λεπτό ο Ζάιρο. Στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας του ημιχρόνου (45ο λεπτό), ο Κάστρο μείωσε για τους γηπεδούχους. Στο 82ο λεπτό έκανε 1-4 ο Νταβό.

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγώνων της 6ης αγωνιστικής έχουν ως ακολούθως: ΑΕΚ - Νέα Σαλαμίνα 1-1, Άρης - Απόλλων 0-1, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 0-0, ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-3, Δόξα-Ομόνοια 1-3.

Πηγή: ΚΥΠΕ

Η μπάλα της Primetel καταλήγει στα δίχτυα της Cytavision-Διαφοροποιείται το σκηνικό στα τηλεοπτικά
Εξάντλησαν όλα τα εισιτήρια της Ανατολικής οι οπαδοί της Ομόνοιας
Ορίστηκε η καυτή σφυρίχτρα του μεγάλου τελικού πρωταθλήματος στο ΓΣΠ
Μη προσβάσιμα τα γήπεδα σε ΑμεΑ, πολλά παράπονα για το στάδιο Άλφαμεγα-Σειρά μέτρων από Λοττίδη
«Ο καθένας έγινε οικονομολόγος, τα 24 εκ. προέρχονται από χορηγούς και τη συμβολή των ιδιοκτητών»
Βράβευση για τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας, Μιχάλη Χαραλάμπους
Ο Πίττας πολυτιμότερος της Εθνικής μετά από εισήγηση του Τιμούρ Κετσπάγια
Μπεν Σιμόν για το πρωτάθλημα-«Ξέρω πόσο το θέλουν οι οπαδοί μας, το αξίζουμε»
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή στο ΓΣΠ-Ποια τα δεδομένα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Δύο αγώνες για την τελευταία αγωνιστική στο δεύτερο γκρουπ-Το μόνο ενδιαφέρον ο πρώτος σκόρερ