Μπαπέ: Επρεπε να είχα κάνει περισσότερα

Αυτοκριτική από τον Κιλιάν Μπαπέ μετά το 1-1 της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Νιούκαστλ.

Η Παρί Σεν Ζερμέν είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες και τελικά απέφυγε την ήττα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη Νιούκαστλ στο «Parc des Princes», μ' ένα αμφισβητούμενο πέναλτι του Μπαπέ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Ο Γάλλος σούπερ σταρ πανηγύρισε το γκολ, αλλά μετά το παχνίδι αναγνώρισε πως δε βοηθήσε την ομάδα του όσο θα ήθελε:

«Προσπαθώ σε κάθε ματς να κάνω το καλύτερο δυνατό, αλλά κόντρα στη Νιούκαστλ δεν τα κατάφερα. Επρεπε να είχα κάνει περισσότερα για την ομάδα μου. Εχασα σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρω και είμαι απογοητευμένος για την αστοχία μου. Κυριαρχήσαμε απόλυτα στο γήπεδο και αξίζαμε τη νίκη».