Ο Ρόμο εκτέλεσε από την άσπρη βούλα και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ΑΕΛ

Ο Ράφαελ Ρόμο ντύθηκε λυτρωτής και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ΑΕΛ, στον πρώτο αγώνα των γαλαζοκιτρίνων της Λεμεσού, ενάντια στη Νέα Σαλαμίνα, στο Alphamega stadium, για τα προημιτελικά του κυπέλλου Coca-Cola.

Συγκεκριμένα, δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Ρόμο κατάφερε να σκοράρει έναντι των ερυθρόλευκων της Αμμοχώστου, από την άσπρη βούλα, αφού η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι, καθώς η μπάλα κτύπησε στο χέρι του Οφόρι. Πάντως, η φάση αναμένεται να εξεταστεί, δεδομένου ότι το χέρι του αριστεροπόδαρου μπακ της Νέας Σαλαμίνας, βρισκόταν σε φυσική θέση.

Η επανάληψη θα δοθεί την Πέμπτη 2 Μαρτίου, στις 17:00, στο γήπεδο «Αμμόχωστος».

Οκτώ ομάδες διεκδικούν τις τέσσερις θέσεις των ημιτελικών και οι αγώνες αναμένονται με μεγάλο ενδιαφέρον.