Στην κορυφή με 2 ασίστ του Κριστιάνο Ρονάλντο η Αλ Νασρ

Μπορεί αυτή τη φορά να μην κατάφερε να βρει δίχτυα για την Αλ Νασρ, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν και πάλι κομβικός στη σημαντική νίκη της ομάδας του.

Οι κιτρινομπλέ με δύο ασίστ του Πορτογάλου σταρ επικράτησαν με 2-1 της Αλ Ταβούν στο «Μρσουλ Παρκ» και επέστρεψαν στην κορυφή της βαθμολογίας της Saudi Pro League, εκεί που ισοβαθμούν με τις Αλ Ιτιχάντ και Αλ Σαμπάμπ.

Ο Κριστιάνο απείλησε στο 5ο λεπτό, αλλά το μακρινό σουτ του με το αριστερό πέρασε μόλις άουτ. Δώδεκα λεπτά αργότερα βέβαια, με φοβερή μονοκόμματη πάσα που «τρύπησε» την άμυνα των φιλοξενούμενων βρήκε τον Γκαρίμπ, ο οποίος πλάσαρε σωστά για το 1-0.

Η Αλ Ταβούν απάντησε στο 47' και έκανε το 1-1 με τον Μεντράν, ενώ δύο λεπτά μετά ο CR7 από πολύ κοντά δεν κατάφερε να δώσει και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 78' ωστόσο, βρέθηκε και πάλι στην καρδιά της φάσης και αν και δεν κατάφερε να σκοράρει από τη μικρή περιοχή, έστρωσε, άθελά του, την μπάλα στον Μαντού, που νίκησε τον Ντος Σάντο και χάρισε τη νίκη στην Αλ Νασρ.

Πηγή: gazzetta.gr

Ρεάλ Μαδρίτης: Στη λίστα της και ο Φρίμπονγκ
Μπόκα Τζούνιορς: Ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Γκάγκο
Έγραψαν ιστορία οι Μαλντίνι στην Ιταλία
Πορτογαλία: Η ατάκα του Ρονάλντο έφερε αντιδράσεις
Μαρσέιγ: Ξεκίνησε επαφές με τον Αρτούρ Μέλο
Nations League: «Κλείδωσε» τα νοκ-άουτ η Γερμανία, «διπλό» στις Βρυξέλλες για τη Γαλλία των δέκα παικτών
Η FIFA απάντησε στις κατηγορίες για το επιβαρυμένο πρόγραμμα: «Μερικά ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ενεργούν με υποκρισία»
Ο Μπαπέ διέψευσε τη σύνδεσή του με την έρευνα για βιασμό στη Στοκχόλμη αφήνοντας... αιχμές για την Παρί