BINTEO: Τα στιγμιότυπα από το ντέρμπι στο Άλφα Μέγα

Με 2-1 έκλεισε το σκορ του αγώνα μεταξύ ΑΕΛ και ΑΕΚ Λάρνακας για την 24η αγωνιστική του παγκυπρίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, στο στάδιο Άλφα Μέγα.

Το πρώτο γκολ του αγώνα κατάφερε στο 11ο  λεπτό υπέρ της ΑΕΛ ο Σαΐντο Μπεραχίνο. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 35ο λεπτό και πάλι για λογαριασμό της ΑΕΛ από τον Αλεξάντερ Κατσανίκλιτς.

Πριν το τέλος του πρώτο ημιχρόνου, ο Ιβάν Τρισκόφσκι μείωσε τη διαφορά στο σκορ, σημειώνοντας το μόνο γκολ του αγώνα για λογαριασμό της ΑΕΚ Λάρνακας, μετά από πέναλτι στο 42ο λεπτό.

Πράσινη παράνοια για την Ομόνοια 29Μ-Ξεπέρασε τις 2.000 η προπώληση για το ντέρμπι τίτλου
Κέρδισε τη Σαλαμίνα και συνεχίζει τη μάχη η Δόξα-Επικράτησε του Εθνικού ο Οθέλλος
BINTEO: Η ανάλυση πίσω από την φωτοβολίδα του Τάνκοβιτς που ξέρανε τον Απόλλωνα-Στα 35 μέτρα με 85 χλμ
Τώρα που η μπάλα καίει καλούνται να αποδείξουν πόσα καντάρια μπάλας ξέρουν-Όλα τα βαθμολογικά δεδομένα
Δημητρίου: Προχωρούν οι διαδικασίες για ιδιόκτητο γήπεδο και ανακαίνιση του Ηλίας Πούλλος