«Σκόνταψε» στην Πάφο μέσα στο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ-(Χ)άθηκαν πολύτιμοι βαθμοί

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν ΑΠΟΕΛ και Πάφος FC στον αγώνα που άνοιξε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Σημειώνεται πως η έναρξη του αγώνα καθυστέρησε περίπου ένα δεκάλεπτο εξαιτίας των καπνογόνων που έριξαν οι φίλοι των γαλαζοκιτρίνων με την είσοδο των ποδοσφαιριστών στον αγωνιστικό χώρο.

Οι παίκτες του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς δεν κατάφεραν να εκτμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα, αφήνοντας δύο βαθμούς στη μάχη για τον τίτλο κόντρα σε μια πολύ καλή Πάφο FC.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, Ακρίτας και Ένωση Νέων Παραλιμνίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο Στέλιος Κυριακίδης στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα του Β’ ομίλου.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Εράσο στο 55’ με σουτ στην κίνηση ύστερα από σέντρα του Σέχιτς, για να ισοφαρίσει για την ΕΝΠ ο Βουτσένοβιτς στο 64’.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 72’ και πάλι με τον Βουτσένοβιτς, με την απάντηση του Ακρίτα να έρχεται τέσσερα λεπτά αργότερα με γκολ του Εράσο, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: ΚΥΠΕ

«Δεν παρακάλεσε ποτέ κανέναν για χρήματα ο Κίρζης, θα καλύψει μόνος του τη ζημιά»