«Εξουδετέρωσε» την ΑΕΚ με τεσσάρα και την έπιασε στη δεύτερη θέση ο Άρης

Μεγάλη νίκη με 4 – 0 πέτυχε ο Άρης Λεμεσού το απόγευμα της Δευτέρας επί της ΑΕΚ Λάρνακας, σε αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta, "πιάνοντας" έτσι την ομάδα της Λάρνακας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Άρης ξεκίνησε τον αγώνα που έγινε στο Στάδιο Άλφα Μέγα, με γρήγορο γκολ μόλις στο 10΄ με τέρμα του Κακοριν. Στο 37΄ ακυρώθηκε με δεύτερο τέρμα του Άρη λόγω όφσαϊτ μετά τη χρήση του VAR. Παρά τις μετέπειτα προσπάθειες της ΑΕΚ το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1 – 0 υπέρ του Άρη.

Στην επανάληψη ο Άρης μπήκε πιο δυνατά και διπλασίασε τα τέρματα του στο 58΄με τον Γκομίς και έκανε το 3 – 0 στο 74΄ με τον Μπαμπίκα. Το τελικό 4 – 0 υπέρ της ομάδας της Λεμεσού έκανε ο Μαγιαμπέλα στο 89΄.

Στην βαθμολογία ο ΑΠΟΕΛ προηγείται με 61 βαθμούς και ακολουθούν ΑΕΚ και Άρης με 57, Πάφος 52, Απόλλων 50 και Ομόνοια με 42 βαθμούς.

Πηγή: ΚΥΠΕ

ΒΙΝΤΕΟ: Συγκινεί ο 92χρονος που έζησε την Ομόνοια από τη μέρα ίδρυσής της-«Είναι θρησκεία για τον κόσμο της»
Προχωρεί σε έκτακτη Γενική Συνέλευση η Ανόρθωση-Καθοριστικές οι επόμενες κινήσεις
Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική