Εκτός τελικού στα εμπόδια ο Μίλαν Τράικοβιτς

Εκτός τελικού, στα 60 μέτρα με εμπόδια, από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στην Κωνσταντινούπολη, έμεινε ο Μίλαν Τράικοβιτς.

Ο πρωταθλητής Ευρώπης του 2019, παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε δυνατά, τερμάτισε στην έκτη θέση της δεύτερης ημιτελικής σειράς, σε 7,73, επειδή χτύπησε το τέταρτο εμπόδιο και έχασε ρυθμό. Αυτό είχε συνέπεια, ο Τράικοβις να κάνει τον ένατο χρόνο σε δύο ημιτελικές σειρές, κάτι που τον άφησε εκτός τελικού, αφού οι διοργανωτές περνάνε στον τελικό τους τέσσερις πρώτους σε κάθε σειρά.

Ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν το φινάλε μίας δύσκολης περιόδου για τον Κύπριο πρωταθλητή και πλέον προσβλέπει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανοικτού στίβου στη Βουδαπέστη.

ΒΙΝΤΕΟ: Τι έβαλε! Το ασύλληπτο εκτός ισορροπίας τρίποντο και φάουλ του Ντε Κολό πίσω από κέντρο
Οδοστρωτήρας αλλά μόνος ο Αντετοκούνμπο, ηττήθηκε στην Νέα Ορλεάνη
Κι όταν όλοι είπαν έχασε ο Ολυμπιακός, ο Γουίλιαμς-Γκος έκλεισε το μάτι στον Μπαρτζώκα...
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ευρωπαϊκές χώρες θα στείλουν στρατό στη Γαλλία για έξτρα μέτρα ασφαλείας