Τεσσάρα για την Ανόρθωση, συμβιβασμός στο Αλφαμέγα

Ψ, στην 9η αγωνιστική για τον Β’ όμιλο της Β’ Φάσης  του ποδοσφαιρικού Πρωταθλήματος CYTA.

Στο Αντώνης Παπαδόπουλος η Ανόρθωση επικράτησε με 4-1 του Ολυμπιακού.

Το πρώτο γκολ σημείωσε με πέναλτι ο Γκερέρο στο 26'. Στο 36ο λεπτό, ο Χριστοφή έκανε το 2-0 και στο 53' ο Μπαϊσίνιο έβαλε το τρίτο γκολ για την Ανόρθωση με κεφαλιά. Στο 55' ο Ντουρμισάι κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 3-1, σημειώνοντας γκολ για τον Ολυμπιακό. Στο 90' ο Χριστοφή σημείωσε το 4ο γκολ για την Ανόρθωση.

Την ίδια ώρα, στο Στάδιο Αλφαμέγα, η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη με τη Νέα Σαλαμίνα.

Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΛ στο 10' ο Ντέγοεστ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα. Στο 26ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε με τον Ντορεγκαράι. Στη συνέχεια ο Τεϊσέιρα σκόραρε κάνοντας το 2-1 για την ΑΕΛ επίσης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μεντόσα και στο 26' ο Μιλιτσεάνου έκανε το 3-1 με εκτέλεση πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νέα Σαλαμίνα έκανε το 3-2 με γκολ του Ντορεγκαράι στο 47', για να ισοφαρίσει στο 59' ο Τσίκο για τη Σαλαμίνα.

Αυλαία για την δέκατη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο
Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ