ΒΙΝΤΕΟ: Ο Μπεζούς έκανε... ότι ήθελε και χάρισε το διπλό στην Ομόνοια

Με χρυσό σκόρερ τον Ρομάν Μπεζούς, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, η Ομόνοια κέρδισε την Καμπάλα και έφυγε από το Αζερμπαϊτζάν με το διπλό στις αποσκευές της.

Η ομάδα της Λευκωσίας πήρε ένα μικρό προβάδισμα για τη ρεβάνς, που θα πραγματοποιηθεί στις 3 Αυγούστου στο ΓΣΠ.

Στην πρώτη της φάση, η Kαμπάλα άνοιξε το σκορ με τον Aγιούπ, μετά από ασίστ του Ομάρ Χάνι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με εκτέλεση φάουλ ο Μπέζους ισοφάρισε την Ομόνοια και πέτυχε ένα εξαιρετικό τέρμα.

Στο 50' ο Μπεζούς, με νέα εκτέλεση φάουλ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 62' η Καμπάλα είχε δοκάρι, με χαμένη ευκαιρία του Aγιούπ.

Στο 80' η Ομόνοια πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μπέζους. Συγκεκριμένα, οι πράσινοι κέρδισαν πέναλτι και ο Μπέζους δεν αστόχησε, κάνοντας έτσι το 3-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Καμπάλα (Ελμάρ Μπακσίεφ): Aτανιάνα, Γκουρτίμοφ, Μουσιάγεφ, Άφρικο, Αμπάσοφ, Ισάια, Σαφάροφ (63′ Αμπράμοφ), Aγιούπ, Ισκαντάροβ (63′ Αουατσέρια), Χάνι, Καλάιλα.

Ομόνοια (Σωφρόνης Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Κουλιμπαλί, Λανγκ, Σιπριάνο (70′ Λέτσγιακς), Κούσουλος, Κασάμα (71′ Μπασιρού), Μπέζους (89′ Μίλετιτς), Σεμέδο, Λοΐζου (71′ Σίμιτς), Ανσαριφάρντ (76′ Κακουλλής).