Αυλαία επαναληπτικών για τον δεύτερο γύρο του Conference League

Με έξι αγώνες ανοίγει απόψε η αυλαία των επαναληπτικών αναμετρήσεων για τον Β΄ Προκριματικό Γύρο του Conference League, με την ΑΕΚ να ανοίγει την αυλαία των κυπριακών συμμετοχών αύριο, και το ΑΠΟΕΛ και την Ομόνοια να ακολουθούν την Πέμπτη.

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Τετάρτη στην ΑΕΚ Αρένα την Τορπέντο Ζοντίνο από την Λευκορωσία, την οποία είχε κερδίσει εκτός έδρας με 3-2. ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια θέλουν επίσης να υπερασπιστούν τις νίκες που πέτυχαν στον πρώτο αγώνα. Το ΑΠΟΕΛ φιλοξενείται από την Βοϊβοντίνα στη Σερβία στον επαναληπτικό του υπέρ του 2-1 του ΓΣΠ και η Ομόνοια υποδέχεται την Γκαμπάλα στη ρεβάνς του υπέρ της 3-2.  

Από ελληνικής πλευράς, το ενδιαφέρον για ΠΑΟΚ και Άρη εστιάζεται επίσης την Πέμπτη. Οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης αναδείχθηκαν ισόπαλες στα παιχνίδια που έδωσαν την περασμένη εβδομάδα κα πλέον καλούνται να πάρουν τη νίκη ώστε να προκριθούν στην επόμενη φάση.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς για τον Β΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League (σε παρένθεση το σκορ της πρώτης αναμέτρησης), έχει ως εξής:

Βαλμιέρα (Λετονία) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)                    1/8 (3-0)

Μπαλτζάν (Mάλτα) - Νέμαν (Λευκορωσία)                         1/8 (0-2)

Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) - Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)          1/8 (0-5)

Σουίφτ Εσπεράνζ (Λουξεμβούργο) - Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)      1/8 (1-1)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Ατλέτικ Κλουμπ ντ' Εσκάλδες (Ανδόρα)    1/8 (1-0)

Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)    1/8 (0-1)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)         2/8 (3-2)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) - Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)       2/8 (0-2)

Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) - Βασιλεία (Ελβετία)              3/8 (3-1)

FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)            3/8 (0-2)

Πιούνικ (Αρμενία) - Κάλμαρ (Σουηδία)                          3/8 (2-1)

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Άουντα (Λετονία)                  3/8 (1-1)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) - Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)         3/8 (1-2)

Ουράρτου (Αρμενία) - Φαρούλ Κοντσάντσα (Ρουμανία)             3/8 (2-3)

Πανεβέζις (Λιθουανία) - Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)             3/8 (0-1)

Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) - RFS (Λετονία)                         3/8 (2-0)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)           3/8 (1-3)

Ακτόμπε (Καζακστάν) - Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία)             3/8 (4-1)

Κουόπιο (Φινλανδία) - Ντέρι Σίτι (Ουαλία)                     3/8 (1-2)

Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) - Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)          3/8 (5-2)

Zαλαέγκερζεγκ (Ουγγαρία) - Όσιγεκ (Κροατία)                   3/8 (0-1)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) - Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)            3/8 (1-2)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)       3/8 (2-2)

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) - Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)       3/8 (2-2)

Σέπσι (Ρουμανία) - ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)                   3/8 (2-0)

Πετροκούμπ (Μολδαβία) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)             3/8 (0-3)

Ρίγα (Λετονία) - Κετσκεμέτ (Ουγγαρία)                         3/8 (1-2)

Ομόνοια (Κύπρος) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)                    3/8 (3-2)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)         3/8 (2-0)

Μποέμιανς (Τσεχία) - Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)                 3/8 (0-3)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) - Μίντιλαντ (Δανία)        3/8 (0-2)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - ΠΑΟΚ (Ελλάδα)                   3/8 (0-0)

Άδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία) - Κλουζ (Ρουμανία)                 3/8 (1-1)

Τίρανα (Αλβανία) - Μπεσίκτας (Τουρκία)                        3/8 (1-3)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                          3/8 (1-2)

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Τβέντε (Ολλανδία)                        3/8 (0-1)

Άαρχους (Δανία) - Μπριζ (Βέλγιο)                              3/8 (0-3)

Ντρίτα (Κόσοβο) - Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)                     3/8 (0-0)

Ζίλινα (Σλοβακία) - Γάνδη (Βέλγιο)                            3/8 (1-5)

Ριέκα (Κροατία) - Ντουκατζίνι (Κόσοβο)                        3/8 (1-0)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Ίντερ Κλουμπ ντ' Εσκάλδες (Ανδόρα)      3/8 (1-2)

Άρης (Ελλάδα) - Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία)                      3/8 (1-1)

Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μπαλκάνι (Κόσοβο)                    3/8 (0-3)

FCSB (Ρουμανία) - ΤΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία)                       3/8 (1-0)

Μάριμπορ (Σλοβενία) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)              3/8 (1-1)

Μπόρατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)      3/8 (0-1)

Λουκέρνη (Ελβετία) - Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                  3/8 (2-1)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - KA (Ισλανδία)                           3/8 (1-3)

Χαβερφορντγουέστ (Ουαλία) - B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)         3/8 (1-2)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)            3/8 (0-4)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) - Ορντάμπασι Σίμκεντ (Καζακστάν)   3/8 (2-2)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Αλασκέρτ (Αρμενία)                   3/8 (1-0)

Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλία) - Τσέλιε (Σλοβενία)            3/8 (4-3)

Δειτε Επισης

BINTEO: Ντου οπαδών της Λεβερκούζεν στο γήπεδο πανηγυρίζοντας τον τίτλο-Παράνοια μετά το σφύριγμα της λήξη
Σοκαριστικές στιγμές στην Ιταλία-Διακοπή στο Ουντινέζε-Ρόμα, κατέρρευσε ο Εντικά
Νεβερκούπεν, τέλος-Πρωταθλήτρια Γερμανίας η απίθανη Λεβερκούζεν του Τσάμπι Αλόνσο!
Αλύγιστη Μίλαν, έσωσε τον βαθμό με ανατροπή στο Σασουόλο
«Κατέστρεψε την ομάδα μου»-Κράξιμο στον Νούνιες από τους οπαδούς της Λίβερπουλ
Ντύθηκε… Αταλάντα στο «Άνφιλντ» η Πάλας και υποχρέωσε σε νέο κάζο τη Λίβερπουλ
Επικοινώνησε με Ζιντάν για τον πάγκο της η Μπάγερν
Εάν και δεξιοπόδαρος, στα... χνάρια του πατέρα του-Κάνει «πλάκα» ο γιος του Μέσι
Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα για τη Λεβερκούζεν-Με νίκη είναι πρωταθλήτρια
Τέλος η σεζόν για Κομάν, κινδυνεύει να χάσει και το Euro