Θέλει να τελειώσει την πρόκριση στην έδρα της η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ανοίγει απόψε στις 20:00 στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα την αυλαία των κυπριακών ομάδων στους επαναληπτικούς της Β΄ Προκριματικής Φάσης του Conference League.

Η ομάδα της Λάρνακας, μετά τη νίκη της με 3-2 στην Ουγγαρία θα επιδιώξει να σφραγίσει την πρόκριση στην έδρα της με αντίπαλο την Τορπέντο Λευκορωσίας.

ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια για την ίδια φάση της διοργάνωσης αγωνίζονται αύριο με Βοϊβοντίνα και Καμπάλα αντίστοιχα.

Η Ομόνοια, υποδέχεται στο ΓΣΠ την Πέμπτη την Καμπάλα στις 20:00 και το ΑΠΟΕΛ στις 21:00 αγωνίζεται εκτός έδρας με την Βοϊβοντίνα. Στους πρώτους αγώνες η Ομόνοια είχε κερδίσει με 3-2 εκτός έδρας και το ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 2-1 στη Λευκωσία.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αγώνων ρεβάνς για τον Β΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League (σε παρένθεση το σκορ της πρώτης αναμέτρησης έχουν ως εξής:

Βαλμιέρα (Λετονία) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)                   7-0    (3-0)

Μπαλτζάν (Mάλτα) - Νέμαν (Λευκορωσία)                        0-0    (0-2)

Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) - Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)         0-4    (0-5)

Σουίφτ Εσπεράνζ (Λουξεμβούργο) - Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)     3-2    (1-1)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Ατλέτικ Κλουμπ ντ' Εσκάλδες (Ανδόρα)   4-1    (1-0)

Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)   3-4    (0-1)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)         2/8   (3-2)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) - Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)       2/8   (0-2)

Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) - Βασιλεία (Ελβετία)              3/8   (3-1)

FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)            3/8   (0-2)

Πιούνικ (Αρμενία) - Κάλμαρ (Σουηδία)                          3/8   (2-1)

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Άουντα (Λετονία)                  3/8   (1-1)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) - Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)         3/8   (1-2)

Ουράρτου (Αρμενία) - Φαρούλ Κοντσάντσα (Ρουμανία)             3/8   (2-3)

Πανεβέζις (Λιθουανία) - Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)             3/8   (0-1)

Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) - RFS (Λετονία)                         3/8   (2-0)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)           3/8   (1-3)

Ακτόμπε (Καζακστάν) - Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία)             3/8   (4-1)

Κουόπιο (Φινλανδία) - Ντέρι Σίτι (Ουαλία)                     3/8   (1-2)

Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) - Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)          3/8   (5-2)

Zαλαέγκερζεγκ (Ουγγαρία) - Όσιγεκ (Κροατία)                   3/8   (0-1)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) - Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)            3/8   (1-2)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)       3/8   (2-2)

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) - Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)       3/8   (2-2)

Σέπσι (Ρουμανία) - ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)                   3/8   (2-0)

Πετροκούμπ (Μολδαβία) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)             3/8   (0-3)

Ρίγα (Λετονία) - Κετσκεμέτ (Ουγγαρία)                         3/8   (1-2)

Ομόνοια (Κύπρος) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)                    3/8   (3-2)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)         3/8   (2-0)

Μποέμιανς (Τσεχία) - Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)                 3/8   (0-3)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) - Μίντιλαντ (Δανία)        3/8   (0-2)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - ΠΑΟΚ (Ελλάδα)                   3/8   (0-0)

Άδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία) - Κλουζ (Ρουμανία)                 3/8   (1-1)

Τίρανα (Αλβανία) - Μπεσίκτας (Τουρκία)                        3/8   (1-3)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                          3/8   (1-2)

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Τβέντε (Ολλανδία)                        3/8   (0-1)

Άαρχους (Δανία) - Μπριζ (Βέλγιο)                              3/8   (0-3)

Ντρίτα (Κόσοβο) - Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)                     3/8   (0-0)

Ζίλινα (Σλοβακία) - Γάνδη (Βέλγιο)                            3/8   (1-5)

Ριέκα (Κροατία) - Ντουκατζίνι (Κόσοβο)                        3/8   (1-0)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Ίντερ Κλουμπ ντ' Εσκάλδες (Ανδόρα)      3/8   (1-2)

Αρης (Ελλάδα) - Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία)                      3/8   (1-1)

Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μπαλκάνι (Κόσοβο)                    3/8   (0-3)

FCSB (Ρουμανία) - ΤΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία)                       3/8   (1-0)

Μάριμπορ (Σλοβενία) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)              3/8   (1-1)

Μπόρατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)      3/8   (0-1)

Λουκέρνη (Ελβετία) - Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                  3/8   (2-1)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - KA (Ισλανδία)                           3/8   (1-3)

Χαβερφορντγουέστ (Ουαλία) - B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)         3/8   (1-2)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)            3/8   (0-4)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) - Ορντάμπασι Σίμκεντ (Καζακστάν)   3/8   (2-2)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Αλασκέρτ (Αρμενία)                   3/8   (1-0)

Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλία) - Τσέλιε (Σλοβενία)            3/8   (4-3)

Δειτε Επισης

Συνεχίζει στην Ανόρθωση ο Κίκο
Ψάχνει το θαύμα η Πάφος κόντρα στην Έλφσμποργκ-Η ενδεκάδα με στόχο την ανατροπή
Ανανέωση με Λοΐζου ο Απόλλων
ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης-Επέλεξε 11 νεαρούς Κύπριους για δοκιμαστικά…!
Σε εξέλιξη 24 υποθέσεις για την Επ. Δεοντολογίας και Προστασίας Αθλητισμού-Δόθηκαν 18 στον Εισαγγελέα
Διαψεύδει τα περί ενδιαφέροντος για Κατσαντώνη ο Απόλλωνας
Η επίσημη θέση της Ομόνοιας για τον Λοΐζου και την απουσία του στο φιλικό με την ΑΕΚ
Επιβεβαιώνεται ο αντίπαλος της ΑΕΚ στον δεύτερο προκριματικό του Conference
Μαθαίνει αντίπαλο από την Αλβανία για τον δεύτερο προκριματικό του Conference η Ομόνοια
Αρχίζει από τη Μολδαβία το ευρωπαϊκό του ταξίδι ο ΑΠΟΕΛ-Ανάμεσα στους πιθανούς αντιπάλους και ο ΠΑΟΚ