Πεντάστερος Άρης καθάρισε την ΑΕΖ, πρώτο τρίποντο για τον Απόλλωνα

Άνετη επικράτηση για τον Άρη επί της ΑΕΖ, ενώ ο Απόλλωνας πήρε το πρώτου του τρίποντο μετά και την έλευση του Βλάνταν Μιλόγεβιτς.

Συγκεκριμένα, η Ελαφρά Ταξιαρχία κέρδισε με 4-0 την ομάδα της ΑΕΖ, ενώ οι κυανόλευκοι της Λεμεσού χάρη στο πολύτιμο γκολ του Βαλμπουενά πήραν τη νίκη.

Ο Απόλλωνας μετά τα δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα κατάφερε να φθάσει στη νίκη, η οποία θα τη δώσει ψυχολογία ενόψει και της συνέχειας.

Στο 10' ο Βαλμπουενά με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη και πέτυχε ένα πολύ ωραίο τέρμα.

Όσον αφορά τον αγώνα του Άρη με την ΑΕΖ, η Ελαφρά Ταξιαρχία καθάρισε το παιχνίδι από το ημίχρονο, αφού προηγήθηκε με τρία γκολ. Σκόραραν οι Μπαμπίκα, Στεπίνσκι και Σπόλιαριτς.

Στην επανάληψη, ο Σουμάνσκι στο 74' πέτυχε και τέταρτο γκολ, ενώ ο Μοντνόρ στο 85' σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

BINTEO: Μπήκε σε πράσινο αυτοκίνητο με τριφύλλι και σφυροδρέπανο και ετοιμάζεται για τον τελικό ο Τζον
Η Ομόνοια για να διατηρήσει τα σκήπτρα και η Πάφος για τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της
Εφραίμ: Ευχαριστώ την Ομόνοια που με ανέδειξε, προέκταση της οικογένειας μου το ΑΠΟΕΛ