Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μέχρι την 17η αγωνιστική

Η ΚΟΠ ανακοινώνει το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Cyta από την 5η μέχρι και την 17η αγωνιστική, όπως επίσης και τον ορισμό του αγώνα ΑΠΟΕΛ - Πάφος FC που είχε αναβληθεί (2η αγωνιστική) λόγω των υποχρεώσεων του ΑΠΟΕΛ στα  Play-offs του Conference League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

5η αγωνιστική 

Παρασκευή 22.09.2023

19:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ – ΑΕΚ

Σάββατο 23.09.2023

18:00 ΠΑΦΟΣ FC - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

20:30 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΑΠΟΕΛ

Κυριακή 24.09.2023

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΕΛ

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Δευτέρα 25.09.2023

19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΡΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 27.09.2023 (αγώνας 2ης αγωνιστικής)

19:00 ΑΠΟΕΛ – Πάφος FC

6η αγωνιστική 

Σάββατο 30.09.2023

19:00 ΑΡΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

19:00 ΑΕΚ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Κυριακή 01.10.2023

19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ

19:00 ΑΕΛ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Δευτέρα 02.10.2023

19:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ - ΠΑΦΟΣ FC

19:00 ΑΠΟΕΛ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 

7η αγωνιστική 

Παρασκευή 06.10.2023

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

Σάββατο 07.10.2023

19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΕΚ

19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΑΠΟΕΛ

Κυριακή 08.10.2023

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΑΡΗΣ

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΕΛ

8η αγωνιστική 

Σάββατο 21.10.2023

19:00 ΑΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

19:00 ΑΠΟΕΛ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

19:00 ΑΕΚ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

Κυριακή 22.10.2023

19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

19:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

17:00 ΑΕΛ - ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Δευτέρα 23.10.2024

19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΟΜΟΝΟΙΑ

9η αγωνιστική 

Σάββατο 28.10.2023

18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΕΛ

19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ – ΑΠΟΕΛ

Κυριακή 29.10.2023

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΠΑΦΟΣ FC

18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΚ

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Δευτέρα 30.10.2023

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΑΡΗΣ

10η αγωνιστική 

Παρασκευή 03.11.2023

19:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Σάββατο 04.11.2023

19:00 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Κυριακή 05.11.2023

19:00 ΑΕΛ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

18:00 ΑΕΚ – ΑΠΟΕΛ

18:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

11η αγωνιστική

Παρασκευή 10.11.2023

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΟΜΟΝΟΙΑ

Σάββατο 11.11.2023

19:00 ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ - ΠΑΦΟΣ FC

18:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Κυριακή 12.11.2023

19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ – ΑΡΗΣ

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ – ΑΕΚ

17:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

12η αγωνιστική 

Σάββατο 25.11.2023

19:00 ΑΡΗΣ – ΑΠΟΕΛ

19:00 ΑΕΚ – ΑΕΛ

19:00 ΠΑΦΟΣ FC - ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Κυριακή 26.11.2023

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

18:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Δευτέρα 27.11.2023

19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

13η αγωνιστική 

Παρασκευή 01.12.2023

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ

Σάββατο 02.12.2023

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΑΕΚ

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Κυριακή 03.12.2023

16:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

19:00 ΑΠΟΕΛ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΠΑΦΟΣ FC

Δευτέρα 04.12.2023

19:00 ΑΕΛ – ΑΡΗΣ

14η αγωνιστική (08.12.2023 – 10.12.2023)

Παρασκευή 08.12.2023

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Σάββατο 09.12.2023

17:00 ΑΕΚ – ΑΡΗΣ

19:00 ΑΕΛ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΑΠΟΕΛ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Κυριακή 10.12.2023

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ

18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΠΑΦΟΣ FC

17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

15η αγωνιστική 

Σάββατο 16.12.2023

18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΕΚ

Κυριακή 17.12.2023

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ  - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

18:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ

17:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ – ΑΕΛ

Δευτέρα 18.12.2023

19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ – ΑΡΗΣ

16η αγωνιστική 

Πέμπτη 21.12.2023

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Παρασκευή 22.12.2023

19:00 ΑΡΗΣ - ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

19:00 ΑΕΚ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Σάββατο 23.12.2023

19:00 ΑΠΟΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ

17:00 ΑΕΛ - ΠΑΦΟΣ FC

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

17η αγωνιστική 

Τρίτη 02.01.2024

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ – ΑΠΟΕΛ

19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ

Τετάρτη 03.01.2024

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΑΕΚ

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΡΗΣ

Πέμπτη 04.01.2024

19:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Δειτε Επισης

Πλουτής: Στόχος μας η εξάδα, πιθανό να μπούμε σε εμπάργκο
Στο ΓΣΠ ο αγώνας ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ για του κυπέλλου νέων
«Το θέμα είναι ψυχολογικό στον Απόλλωνα»-Πώς απαντά ο Φανούριος για τις πληρωμές παικτών
Η ανάλυση της ΚΟΠ για τις αμφισβητούμενες φάσεις των ντέρμπι της αγωνιστικής
Κοντράρουν το Σαν Μαρίνο τα πιτσιρίκια της Εθνικής Κύπρου
Νέο ρεσιτάλ του Άρη ενόψει Ρέιντζερς-Η ανάρτηση με... Μπομπ Σφουγγαράκη
Ξεσπάθωσε ο Τσολάκης για τους παίκτες του Απόλλωνα-«Κάποιοι είναι προκλητικοί»
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στη Β κατηγορία
«Παίζει ρόλο και το γήπεδο, αυτό της Δόξας είναι 30 μέτρα πιο μικρό στο πλάτος»
Στην Ομόνοια μέχρι το 2027 ο Νικόλας Παναγιώτου