Έδειξε ξανά την ανωτερότητά του ο Άρης, έφυγε από το Δασάκι με 6-2 επί του Εθνικού

Για ακόμη μία φορά έδειξε την ανωτερότητά του ο Άρης, ο οποίος κατάφερε να κυριαρχήσει επί του Εθνικού Άχνας, φεύγοντας από το Δασάκι με σκορ 6-2.

Από νωρίς, ο Άρης έδειξε ότι μπήκε στο γήπεδο με άγριες διαθέσεις, αφού μόλις στο τρίτο λεπτό, ο Μπέγκντσον κατάφερε να περάσει τον Παναγή και να σκοράρει. Στο 29’ ο Άρης κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του, αφού ο Γκόμις κέρδισε πέναλτι.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 54’ ο Μοντνόρ πέτυχε το τρίτο γκολ για την Ελαφρά Ταξιαρχία, ενώ στο 68 ο Σεμέδο πέτυχε το τέταρτο γκολ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Μεσκίντα στο 71’ και δύο λεπτά αργότερα, ο Ντε Ιριόνδο πέτυχε το δεύτερο τέρμα του Εθνικού.

Ο Άρης κατάφερε να ολοκληρώσει τον θρίαμβό του με πένταλτι του Σπόλιαρτις στο 85’ και τέρμα του Σαβό στο 89’.

Αυτή είναι η 14η νίκη του Άρη στο φετινό πρωτάθλημα και έφτασε τους 44 βαθμούς. Έμεινε ωστόσο στην δεύτερη θέση και είναι στους -4 από τον πρώτο ΑΠΟΕΛ.

Την ίδια ώρα, αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Εθνικού σε τρία ματς, κάτι που σημαίνει ότι παρέμεινε στην 10η θέση, με 18 βαθμούς.

Κλείνει το κεφάλαιο Κίσσα στη Σαλαμίνα μετά από πέντε χρόνια
Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»