Νίκη για τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ επί της Καρμιώτισσας

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο ΑΠΟΕΛ πέτυχε ακόμη μια νίκη στην προσπάθεια που καταβάλλει φέτος να επιστρέψει στους τίτλους.

Η ομάδα της Λευκωσίας συνέτριψε την Καρμιώτισσα με 4-1 και διατήρησε τη διαφορά των τεσσάρων βαθμών από τον δεύτερο στη βαθμολογία Άρη.

Ο Γκόμεζ στο 34’ άνοιξε το σκορ για τους γαλαζοκίτρινους ωστόσο τρία λεπτά αργότερα, στο 37’ η Καρμιώτισσα κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Κατσαντώνη.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο ΑΠΟΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα με γκολ του Σατσιά στο 49’. Ο Γκόμεζ και πάλι στο 54’ πέτυχε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Κοσταντίνοφ στο 73’.

Πηγή: ΚΥΠΕ

Σημαντική πρωτιά Παρέλλη σε διεθνές μίτινγκ στο Ισραήλ
Ο Κεραυνός κέρδισε την ΑΕΚ και έκανε το 1-1 στους τελικούς της Basket League
Στην προεπιλογή της Εθνικής Κροατίας για το EURO 2024 ο Ίβουσιτς
Η Ακαδημία OMONOIA FC διοργανώνει για πρώτη φορά Summer School-Όλες οι πληροφορίες
Στο Νο 9 της παγκόσμιας κατάταξης έπεσε ο Τσιτσιπάς-Στο Νο 7 ανέβηκε η Σάκκαρη
Ικανοποιημένος δηλώνει ο Τζιωρτζής από τη συμμετοχή του στον 2ο αγώνα NASCAR
Στο στάδιο Άλφαμεγα οι αγώνες της Πάφου στην Ευρώπη-«Θα διεκδικήσουμε και τους δυο τίτλους»
Στην ΑΕΚ μέχρι το 2026 ο Άνχελ Γκαρσία
Το σημερινό πρόγραμμα του EURO U-17
«Η Πάφος έπαιζε μόνη της στον τελικό, ας έκανε κάτι ο Αναστασίου στο ημίχρονο να αλλάξει ο αγώνας»