Η ουραγός Αλμερία χάλασε τη βραδιά της Σεβίλλης στο 90+5'

Τι κι αν ανέτρεψε το σκορ μέσα στο τελευταίο δεκάλεπτο; Η Σεβίλλη τελικά δεν κατάφερε να δραπετεύσει από την έδρα της ουραγού Αλμερία, καθώς ισοφαρίστηκε στο 90+5΄και πέταξε δυο βαθμούς (2-2).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 38΄με τον Εμπραρμπά και έβαλαν δύσκολα στους Σεβιγιάνους, οι οποίοι ωστόσο το έφεραν τούμπα μέσα σε πέντε λεπτά. Αρχικά στο 81΄ο Λουκεμπάκιο ισοφάρισε με διαγώνιο σουτ, ενώ στο 86΄ο Οκάμπος ολοκλήρωσε την ανατροπή για το 2-1.

Η χαρά τους ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 90+5΄ο Μιλοβάνοβιτς έσωσε τον βαθμό για την Αλμερία, η οποία βέβαια χρειάζεται πολλά παραπάνω από ισοπαλίες για να παραμείνει και τη νέα σεζόν στην κατηγορία.

Πηγή: gazzetta

Σε αναμμένα κάρβουνα στην Άστον Βίλα-Αποχώρησε με πρόβλημα ο Ρότζερς
Πρωταθλήτρια Ολλανδίας η Αϊντχόφεν μετά από έξι χρόνια
Όλα τα ρεκόρ που έσπασε o Mέσι με τη μυθική εμφάνιση κόντρα στους Ρεντ Μπουλς
BINTEO: Ασταμάτητος Ρονάλντο με νέο χατ τρικ κόντρα στον Δώνη και 41 γκολ μέσα στη σεζόν