Τζόλης μετά την απώλεια της ανόδου: Είναι μια από τις χειρότερες μέρες της ζωής μου

Ο Χρήστος Τζόλης προχώρησε σε δηλώσεις για την τεράστια ήττα της Φορτούνα Ντίσελντορφ, η οποία παρά το προβάδισμα 3 τερμάτων που διατηρούσε από τον πρώτο αγώνα κόντρα στην Μπόχουμ, δεν μπόρεσε στον επαναληπτικό να σταθεί επάξια και εν τέλει γνώρισε πικρό αποκλεισμό στα πέναλτι.

Ο Έλληνας επιθετικός -πρώτος σκόρερ της 2. Bundesliga με 22 τέρματα- δεν θέλησε να κρυφτεί και μίλησε ανοικτά για το τι συνέβη και χάθηκε αυτή η μέχρι πρότινος απίθανη βέβαιη πρόκριση.

"Τα πάντα ήταν λάθος. Δεχθήκαμε τρία γκολ σε 90 λεπτά. Είχαμε άγχος και τους φοβόμασταν χωρίς λόγο. Παίξαμε σε ένα κατάμεστο στάδιο με καταπληκτική ατμόσφαιρα και δεν είχαμε πλάνο.

Αγωνιστήκαμε δίχως πάθος και νοοτροπία νικητή. Στην παράταση και οι δύο ομάδες περίμεναν να φτάσουν μέχρι τα πέναλτι. Τα πέναλτι είναι 50-50, σαν τζόγος. Έτσι χάσαμε".