ΒΙΝΤΕΟ: Δεν τον άφησε να βγάλει... Άχνα στο ΓΣΠ-Ήττα σοκ για τον ΑΠΟΕΛ από τον Εθνικό

Ήττα σοκ δέχθηκε ο πρωταθλητής ΑΠΟΕΛ, στην πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα, από τον Εθνικό Άχνας, με 1-3 στο ΓΣΠ.

Η ομάδα της Άχνας κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 14' με τον Μπονέτο, ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον Μπέλετς και με ψηλοκρεμμαστό σουτ έγραψε το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα γκολ τους με τον Αντερέγκεν, ο οποίος βγήκε απέναντι στον Μπέλετς και με πλασέ έγραψε το 0-2.

Οι γαλαζοκίτρινοι αντέδρασαν στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσαν στο σκορ με σκόρερ τον Κόρμπου. Ο Ρουμάνος, πήρε την πάσα από τον Μαρκίνιος και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Φλόρες για το 1-2.

Σε μια αντεπίθεσή του, ο Εθνικός έγραψε το 1-3 στο 70' και πάλι με τον Αντερέγκεν, που νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπέλετς με πλασέ.

ΑΠΟΕΛ: Mπέλετς, Σατσιάς, Ντβάλι (46′ Πέτροβιτς), Σιπριάνο, Κιντίγια (71′ Πολυκάρπου), Κοσταντίνοφ, Αμπάνια, Μάγιερ (46′ Κόρμπου), Δώνης, Μαρκίνιος (59′ Μπα), Ντράζιτς.

Εθνικός: Ολιβέιρα, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Μπονέτο, Παναγιώτου, Ιωάννου, Στυλιανού, Μπάχανακ, Αντερέγκεν, Οφόρι, Μπρένο (62′ Πεχλιβάνης).

Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος