Στάση… Έμπολι για τη Γιουβέντους και δώρο στην Ίντερ!

Μπλόκο στο «Κάρλο Καστελάνι» για τη Γιουβέντους! Η ομάδα του Τιάγκο Μότα κόλλησε κόντρα στην σκληροτράχηλη και αξιόμαχη Έμπολι, φέρνοντας δεύτερη σερί λευκή ισοπαλία (0-0) μετά και την αναμέτρηση με τη Ρόμα πριν τη διακοπή.

Κάπως έτσι, μπορεί να διατήρησε το αήττητο, αλλά δίνει την ευκαιρία στην Ίντερ εφόσον περάσει από τη Μόντσα την Κυριακή να βρεθεί στο +2, χτίζοντας διαφορά από την 4η αγωνιστική της Serie A. Αήττητη παραμένει πάντως και η Έμπολι, η οποία μετρά τρεις ισοπαλίες και μία νίκη!

Η Γιουβέντους είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά δυσκολευόταν να δημιουργήσει καλές ευκαιρίες απέναντι στην οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Η τελική του Γκάτι στο 36’ αποτέλεσε την καλύτερη φάση των φιλοξενούμενων στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο πήραν περισσότερα μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες. Βλάχοβιτς και Κουπμάινερς δεν βρήκαν δίχτυα σε διάστημα τριών λεπτών (50’, 53’), με την Έμπολι να προσπαθεί να κλέψει το τρίποντο στι φινάλε.

Πρώτα, με τον Μαλέ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, με το σουτ που επιχείρησε να περνά άουτ και στην τελευταία φάση του παιχνιδιού όταν ο Γκιάσι είδε την προσπάθειά του να μην καταλήγει στα δίχτυα (0-0).

Η 4η αγωνιστική:
Σάββατο 14/09
Κόμο-Μπολόνια 2-2
(5’ αυτ. Καζάλε, 54’ Κουτρόνε - 76’ Κάστρο, 90+1' Ίλινγκ Τζούνιορ)

Πηγή: sport-fm.gr

Champions League: Γιατί Μάντσεστερ Σίτι και Τζιρόνα μπορούν να παίζουν μαζί στη διοργάνωση
Απολύθηκε ο θρύλος της Ρόμα, Ντανιέλε Ντε Ρόσι
Champions League: Ρεβάνς τελικού για Σίτι και Ίντερ, «δοκιμασία» για την Παρί Σεν Ζερμέν
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάρνσλεϊ 7-0: Με... περίπατο στους «16» του League Cup
Πρεμιέρα με γκολ και θέαμα στο Champions League
Φωνάζουν οι σταρ του ποδοσφαίρου-Απειλούν με απεργία λόγω επιπλέον παιγνιδιών
Έφθασε η ώρα του Champions League της νέας σεζόν
ΒΙΝΤΕΟ: Ο 17χρονος γιος του Ιμπραΐμοβιτς πέτυχε ένα γκολ που θα ζήλευε και ο πατέρας του
Όχι πριν το 2025 η ετυμηγορία για Μάντσεστερ Σίτυ στη «δίκη του αιώνα»
Έγινε άγαλμα, έδωσε το όνομα του σε αεροδρόμιο, τώρα θα έχει και το νόμισμά του ο Ρονάλντο-Φωτογραφίες