Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα

Τη νίκη με 2-1 πέτυχε η Εθνική Παίδων Κ-17 επί της αντίστοιχης ομάδας της Ελλάδας στο χθεσινό φιλικό που έγινε στην Αθήνα.

Σύμφωνα με την ΚΟΠ, αυτός ήταν ο πρώτος φιλικός αγώνας κάτω από την καθοδήγηση του Μιχάλη Μάρκου, που προετοιμάζει την ομάδα ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό. Στο 45ο λεπτό ο Ανδρέας Αβραάμ ισοφάρισε σε 1-1 και στο 47ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 2-1 για την Εθνική Κύπρου.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Μιχάλης Μάρκου χρησιμοποίησε τους Ανδρέου, Χριστοφή (46' Στ. Κωνσταντινίδης), Κίττου, Κίτσιο (60' Στυλιανού), Χρ. Κωνσταντινίδη, Γεωργίου (67' Προκοπίου), Μαυρουδή (60' Σάββα), Ορφανίδη (46' Θωμά), Μιχαήλ (46' Πέτρου), Χαραλάμπους, Αβραάμ (60' Κοντόπουλος).

Οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου.

Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος
ΑΕΚ: Έκλεισε το mega deal με Μαρσιάλ