Με ισοπαλία 2-2 έληξε η αναμέτρηση ΑΕΚ-Εθνικού Άχνας

Στο 2-2 έμεινε το σκορ μεταξύ της αναμέτρησης ΑΕΚ-Εθνικού Άχνας, στο πλαίσιο της τέταρτης «στροφής» της Cyprus League by Stoiximan.

Η ομάδα της Άχνας άνοιξε το σκορ με το γκολ του Γκονζάλες στο 22' ενώ η ΑΕΚ έκανε το 1-1 στο 54ο λεπτό, με τον Μπρούνο Γκάμα.

Οι «κιτρινοπράσινοι» πέτυχαν το δεύτερο τους γκολ στο 63ο λεπτό, με τον Λέδες να εκτελεί φάουλ και τον Οφόρι στην προσπάθεια του να διώξει, να βάζει αυτογκόλ.

Ο Εθνικός ισοφάρισε στο 72ο λεπτό, με τον Μπονέτο.

Στην επόμενη αγωνιστική, η ΑΕΚ θα φιλοξενηθεί την Παρασκευή (27/09), στο «Αμμόχωστος» από τη Νέα Σαλαμίνα και ο Εθνικός υποδέχεται το Σάββατο (28/09, 19:00), στο Δασάκι την Ανόρθωση.

Με νίκες προχώρησαν ΠΑΦΟΣ και ΑΠΟΕΛ-Έριξαν τριάρες σε ΑΕΛ και Σαλαμίνα
Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)