Με το δεξί στην πρεμιέρα ο ʼρης με κεφάτο Καζιού

Θετικό ξεκίνημα για τον Άρη, ο οποίος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού, σε αγώνα που διεξάχθηκε στο στάδιο ΓΣΠ.

Εκ των πρωταγωνιστών για τον Άρη ήταν ο Καζού, ο οποίος είχε συμβουλή στα δύο τέρματα της ομάδας του.

Η ομάδα της Λεμεσού άνοιξε το σκορ στο 36' με γκολ του Κβάσιουκ, ο οποίος μετά από ασίστ του Καζού, με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ.

Στο 42' της αναμέτρησης, ο Σικόρσκι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μετά από δεύτερη ασίστ του Καζού παιχνίδι. Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλση φάουλ του Καζού, ο σκόρερ με γυριστή κεφαλιά έκανε το 2-0,

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους αποτέλεσμα, ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κατάφερε να μειώσει με τον Ευτυχίδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Γιώργος Πετράκης): Μολ, Κυριάκου, Σαμπίνια, Μουκτάρης (82′ Πεχλιβάνης), Μανρίκε, Κα (57′ Γουίλσον), Νάνι, Κονφέ (57′ Γκουστάβο ντα Κόστα), Σαρφό, Σάλι, Μάντζης.

Άρης (Λιάσος Λουκά): Βάνα, Γιάγκο, Σίλντεφελντ, Λόπεζ, Καζού, Μπογκντάν, Φράγκος (87′ Κρίστης Ανδρέου), Κβάσιουκ (58′ Σλόγκαρ), Μπάμπισκα (58′ Ιωσηφίδης), Σικόρσκι (87′ Μπράουν), Στεπίνσκι (65′ Σπόλιαριτς).

Σκόρερ: Ευτυχίδης 90+4 / Κβάσιουκ 36′, Σικόρσκι 42′

Κίτρινες: Σάλι / Σικόρσκι, Κβάσιουκ, Σπόλιαριτς, Γιάγκο.

Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης