ΒΙΝΤΕΟ: «Κλείδωσε» την πρόκριση με τρία γκολ σε επτά λεπτά η Σίτι!

Η Σάλκε έβαλε δύσκολα στα πρώτα λεπτά στην Μάντσεστερ Σίτι, όμως όταν ο Κουν Αγκουέρο πήρε το όπλο του σκόραρε δύο γκολ σε τρία λεπτά και «καθάρισε» την υπόθεση πρόκριση, ενώ το τρίτο γκολ πέτυχε ο Σανέ.

Αρχικά στο 35′ ο Μπερνάντο Σίλβα κέρδισε το πέναλτι και ο Αργεντινός με εκτέλεση αλά Πανένκα έκανε το 1-0. Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και ο Στέρλινγκ με τακουνάκι βρήκε τον επιθετικό της ομάδας του, που με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής «εκτέλεσε» τον Φάρμαν για το 2-0 στο 37'.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 42' σειρά στο σκοράρισμα πήρε ο Σανέ, ο Ζιτσένκο με τρομερή κάθετη βρήκε τον Γερμανό, που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 3-0 και έβαλε τέλος στις ελπίδες της πρώην ομάδας του.

Πηγή: Sportsroom.gr