Μπήκε αλλαγή και πανηγύρισε τη νίκη της Βραζιλίας U23 ο Αουγκούστο

Ως αλλαγή αγωνίστηκε στην φιλική αναμέτρηση της Βραζιλίας U23 απέναντι στις ΗΠΑ ο Ντόουγκλας Αουγκούστο, πανηγυρίζοντας τη νίκη της Σελεσάο με 1-0 στο τουρνουά UNITED International Football Festival.

O 22χρονος χαφ του ΠΑΟΚ δεν βρέθηκε στα αρχικά πλάνα του ομοσπονδιακού προπονητή της U23 της Βραζιλίας, ωστόσο πήρε την ευκαιρία του στο δεύτερο ημίχρονο περνώντας ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 84ο λεπτό στην θέση του Ματέους Ενρίκε.

Ο Ντόουγκλας στο εξάλεπτο που βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο, έπαιξε στον άξονα και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή τον βρήκε να πανηγυρίζει μαζί με τους συμπαίκτες του τη νίκη της Βραζιλίας με 1-0.

Σκόρερ των Βραζιλιάνων, ήταν ο Ματέους Κούνια, που με σουτ έξω από την περιοχή στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των ΗΠΑ και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Πηγή: Sdna.gr

Σε κίνδυνο το ισπανικό ποδόσφαιρο-Σοβαρή απειλή κυρώσεων από FIFA και UEFA
Θύμα ρατσιστικής συμπεριφοράς ο Νίκο Γουίλιαμς
Νέο σόου Μέσι με την Ίντερ Μαϊάμι-Έβαλε το γκολ της νίκης ο Κατράνης με τη Σολτ Λέικ
Αλλαγή σελίδας στην Πόρτο-Νέος πρόεδρος ο Αντρέ Βίλας Μπόας, τέλος ο Ντα Κόστα μετά από 42 χρόνια