Θρυλική πεντάρα του ΑΠΟΕΛ επί του Εθνικού

Απόλυτα κυρίαρχος στο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ συνέτριψε τον Εθνικό Άχνας με 5-1, στον ένα εκ των δύο τελευταίων αγώνων της 6ης αγωνιστικής του παγκυπρίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Α΄κατηγορίας.

Ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε νωρίς το σκορ στο 23ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαρκίνιος, 3 λεπτά αργότερα (26ο λεπτό) απάντησε για τον Εθνικό ο Ντράζιτς κάνοντας το 1-1, αλλά ο Γαβριήλ αντέδρασε άμεσα και στο 28ο λεπτό έκανε για τους γηπεδούχους το 2-1. Το τρίτο γκολ των γηπεδούχων σημείωσε στο 50ο λεπτό ο  Ντογκαλά. Το 4-1 διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό ο Τσεπάκ. Τη χαριστική βολή στον Εθνικό έδωσε στο 82ο λεπτό ο Βιτάλ γράφοντας το τελικό 5-1.

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγώνων της 6ης αγωνιστικής έχουν ως ακολούθως: ΑΕΚ - Νέα Σαλαμίνα 1-1, Άρης - Απόλλων 0-1, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 0-0, ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-3, Δόξα-Ομόνοια 1-3.

Πηγή: ΚΥΠΕ

Ούγκο Μάρτινς: «Είμαι πολύ περήφανος, μόνο νίκη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ» (vid)
One Μακρής show με δώρο γενεθλίων για την ΑΕΛ ένα χατ-τρικ
«Κυανόλευκο» το βαρωσιώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Νέα Σαλαμίνα
Στην αποστολή της Ομόνοιας ο Γιόβετιτς ενόψει Άρη
Διπλό μεγάλης σημασίας για την Ομόνοια Αραδίππου με 2-1 κόντρα στην Ομόνοια 29ης Μαΐου
Τρεις αγώνες το Σάββατο για 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan
ΑΠΟΕΛ: Το γκολ του Λαΐφη και η ειλικρινής παραδοχή του
Η γκάφα της χρονιάς από τον Μελιέ στο 97' του Σάντερλαντ - Λιντς(vid)
Επικράτησε του Απόλλωνα η Καρμιώτισσα και έφυγε με δύο τέρματα στις αποσκευές της