Έκανε ανατροπή, έριξε κατοστάρα και περιμένει με «αέρα» τη Ρεάλ η Μπασκόνια

Έδειξε έτοιμη για τον τρίτο προημιτελικό της Ευρωλίγκας κόντρα στη Ρεάλ την ερχόμενη Τετάρτη η Μπασκόνια, η οποία νίκησε 101-94 στην έδρα της Παλένθια για την 31η αγωνιστική της Liga Endesa, μένοντας οριακά εκτός της προνομιούχου οκτάδας με 17-14 ρεκόρ κι αφήνοντας τους νεοφώτιστους σταθερά τελευταίους με 5-26.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 57-48 στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι Βάσκοι με επιμέρους σκορ 28-15 στην τρίτη περίοδο αποκατέστησαν την τάξη.

Κορυφαίος της ομάδας του Ντούσκο Ιβάνοβιτς ήταν ο Χάουαρντ με 36 πόντους, 8/15 τρίποντα και 10/10 βολές, ενώ τον ακολούθησαν οι Σεντεκέρσκις με 23, Κοστέλο με 16 και Μαρίνκοβιτς με 14 πόντους.

Αυλαία την Τετάρτη στους τελικούς Μπάσκετ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Κεραυνό
Αποκλείστηκε από το τουρνουά της Ρώμης η Σάκκαρη
BINTEO: Απίθανος Μάρεϊ-Νίκησε το χρονόμετρο με αδιανόητο τρίποντο από το κέντρο
Ο Παρέλλης ξεχώρισε στο Φεστιβάλ Ρίψεων της Τρίπολης
Νέο παγκύπριο ρεκόρ και χρυσό για την Ελένα Κουλιτσένκο
Η Μπαρτσελόνα προσφέρει γη και ύδωρ στον Μάριο Χεζόνια για να τον αποκτήσει
Η Κ. Πελενδρίτου εκπροσώπησε την Κύπρο στην πρώτη ημέρα Λαμπαδηδρομίας στη Γαλλία
Ραγδαίες εξελίξεις στην δολοφονία Λυγγερίδη-Παραδόθηκε ο «Shark», ένας από τους βασικούς υπόπτους
Παρέδωσε τα πορίσματα για ξιφασκία και ενός αγώνα σε Γενικό Εισαγγελέα η Επιτροπή Δεοντολογίας
Μη προσβάσιμα τα γήπεδα σε ΑμεΑ, πολλά παράπονα για το στάδιο Άλφαμεγα-Σειρά μέτρων από Λοττίδη