Ασύλληπτη ματσάρα στο Αμμόχωστος με νικήτρια την Ομόνοια-Λύτρωσε το τριφύλλι ο Στεπίνσκι στο τέλος

Μεγάλη νίκη, με ανατροπή στην ανατροπή πέτυχε η Ομόνοια, απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος, συνεχίζοντας την αλάνθαστη πορεία της.

Η Ομόνοια κατάφερε να προηγηθεί με τον Σεμέδο, στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από μπαλιά του Σίμιτς από δεξιά.

Η Νέα Σαλαμίνα απάντησε άμεσα, αφού ο Παπαγεωργίου στο 21ο λεπτό με δυνατό σουτ έγραψε το 1-1.

Οι ερυθρόλευκοι γύρισαν το παιχνίδι στο 45', όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντεθ, ο Βέλλιος έπιασε την κεφαλιά και νίκησε τον Φαμπιάνο.

Στο 83, ο Στεπίνσκι έπειτα από μπαλιά του Χαμάς έγραψε το 2-2 για την Ομόνοια, ενώ τρία λεπτά αργότερα, με πλασέ από κοντινή απόσταση σημείωσε το τελικό 2-3 για τους πράσινους.

Η ταυτότητα του αγώνα:

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Τόμοβιτς, Μιχαήλ, Λέουκο, Λέζιακς, Μιγκελίτο, Μπεχαράνο, Καρλίτος, Παπαγεωργίου, Φερνάντεθ(63΄ Μπαχασά), Βέλλιος.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Ντιουνκού, Κουλιμπαλί, Ελάντερ, Χαμάς, Μάριτς, Κούσουλος, Εβάντρο, Σίμιτς, Σεμέδο, Στεπίνσκι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος
ΑΕΚ: Έκλεισε το mega deal με Μαρσιάλ
Ομόνοια και Άρης το απόλυτο μετά την 3η αγωνιστική Cyprus League by Stoiximan
H Oμόνοια επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0
«Δεν θα ανεχθούμε να τιμωρηθεί ξανά ο Απόλλωνας, εμείς ήμασταν θεατές»
Πήρε θέση η ΑΕΛ για τη μη διεξαγωγή του ντέρμπι-«Γεμάτο σκοτεινά σημεία και πτυχές»