Πάει ρεβάνς η Λίβερπουλ, 2-2 με Έξετερ

To κύπελλο Αγγλίας είναι ο θεσμός των εκπλήξεων. Μπορεί να το ήξερε ο Γιούργκεν Κλοπ, αλλά σήμερα πήρε μια γεύση έστω κι αν στο τέλος δεν ήπιε όλο το ποτήρι. Η Έξετερ, η οποία αγωνίζεται στη League 2 τέταρτη εθνική κατηγορία ουσιαστικά (16η θέση) και προπονητής της είναι ο πρώην ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου (1998-1999) Πολ Τισντέιλ, άνοιξε το σκορ εννιά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης με το γκολ του Τομ Νίκολς.
Η Λίβερπουλ ισοφάρισε σε 1-1, στο 12ο λεπτό με τον Σινκλέρ, αλλά ο Χολμς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Έξετερ μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ και τον γκολκίπερ της Λίβερπουλ, Άνταμ Μπόγκνταν να έχει βγει... περίπατο. Η προδιαγεγραμμένη έκπληξη δεν ολοκληρώθηκε με τον Μπράντλεϊ Σμιθ να ισοφαρίζει στο τελικό 2-2, στο 73ο λεπτό.

Πλέον η ρεβάνς του Άνφιλντ, θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα προκριθεί στον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.
ΕΞΕΤΕΡ: Όλενικ, Ριμπέιρο (66' Ντέιβις), Μπράουν, Τέιλορ-Μουρ, Γούντμαν, Τίλσον, Άλεξ Νίκολς, Νόουμπλ (62' Όκλεϊ), Χολμς (84' Γκραντ), Ριντ, Τομ Νίκολς

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μπόγκνταν, Ράνταλ, Ιλόρι (78' Μαγκουάιρ), Ενρίκε, Σμιθ, Κεντ (58' Τσιριβέγια), Μπράναγκαν, Στιούαρτ, Τεϊσέιρα, Σινκλέρ (71' Ότζο), Μπεντεκέ

Η Παρί ασκεί έφεση κατά της απόφασης της LFP για οφειλές 55 εκατ. ευρώ στον Εμπάπε