Το 1/3 των γκολ μετά το 87'!

Πολλά ματς κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά τους, άλλες ομάδες "σφράγισαν" τη νίκη τους στο τελευταίο δεκάλεπτο των αναμετρήσεων τους. Όπως και να 'χει, συνολικά 13 από τα 35 γκολ που έχουν μπει μέχρι τώρα, επιτεύχθηκαν από το 80ό λεπτό και μετά. Ποσοστό, δηλαδή, της τάξης του 37%. Πάνω από το 1/3 των τερμάτων. Έντεκα από αυτά, μάλιστα, σημειώθηκαν μετά το 87ο λεπτό.

Παρασκευή 10/6

Γαλλία - Ρουμανία 2-1

57' Ζιρού

65' Στάνκου

89' Παγέτ

Σάββατο 11/6

Ουαλία - Σλοβακία 2-1

10' Μπέιλ

61' Ντούντα

81' Ρόμπσον-Κανού

Κυριακή 12/6

Γερμανία - Ουκρανία 2-0

19' Μουστάφι

90'+2' Σβάινσταϊγκερ

Δευτέρα 13/6

Ισπανία - Τσεχία 1-0

87' Πικέ

Βέλγιο - Ιταλία 0-2

32' Τζακερίνι

90'+3' Πελέ

Τρίτη 14/6

Αυστρία - Ουγγαρία 0-2

62' Σάλαϊ

87' Στίμπερ

Τετάρτη 15/6

Ρωσία - Σλοβακία 1-2

32' Βάις

45' Χάμσικ

80' Γκλουσακόβ

Γαλλία - Αλβανία 2-0

90' Γκριεζμάν

90'+6' Παγέτ

Πέμπτη 16/6

Αγγλία - Ουαλία 2-1

42' Μπέιλ

56' Βάρντι

90'+2' Στάριτζ

Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-2

49' ΜακΌλεϊ

90'+6' ΜακΓκιν

88' Έντερ

Μάβερικς-Θάντερ 117-116: Από το -17 στους τελικούς της Δύσης!
MVP για τρίτη φορά στο NBA ο Γιόκιτ, τέταρτος ο Αντετοκούνμπο
Euroleague Final Four-Οι ώρες των ημιτελικών για αιώνιους
Αποθέωση στο αεροδρόμιο για τους θριαμβευτές και τη μεγάλη πρόκριση στο Final Four της EuroLeague
Θρυλική «άλωση» της Βαρκελώνης με ΜακΚίσικ-Παπανικολάου και ο Ολυμπιακός πάει Βερολίνο
Τα άτομα με προβλήματα ακοής, όρασης θα μπορούν να βιώσουν τους Ολυμπιακούς Αγώνες