Έγινε της ανατροπής στο Μακάρειο!

Σε ένα παιχνίδι που συνεχώς είχε ανατροπές η Δόξα κέρδισε στο Μακάρειο τον Εθνικό με 4-2.

Έτσι, η ομάδα της Κατωκοπιάς έφθασε τους 16 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός με μόλις πέντε βαθμούς παραμένει στον πυθμένα της βαθμολογίας.

Ο Εθνικός, αφού γλίτωσε στο τετ α τετ του Λουίς Κάρλο με τον Μπογκαντίνοφ στο 20’, επτά λεπτά αργότερα (27’) ευτύχησε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα όταν μετά από φάουλ του Κιπιάνι, ο Στόιτσεφ από κοντά έστειλε την μπάλα στο πλεχτό της εστίας της Δόξας για να γίνει το 1-0.

Η αντίδραση της ομάδας της Κατωκοπιάς ήρθε στα αρχικά στάδια του δεύτερου ημιχρόνου, καθώς μέσα σε τέσσερα λεπτά πέτυχε την ανατροπή.

Πρώτα ο Ζατλ στο 47’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έπειτα στο 51’ ο Σαντίκ πέτυχε το 2-1 για την Δόξα.

Οι φιλοξενούμενοι επανήλθαν στη διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους στο 72’ με τον Παπαγεωργίου με ένα ωραίο τελείωμα νίκησε τον Χατζηφραγκίσκου και ισοφάρισε σε 2-2.

Η Δόξα όμως γρήγορα κατάφερε να γίνει και πάλι το αφεντικό του αγώνα μιας και στο 76’ μετά από κόρνερ του Γκόλες ο Μουχτάρης με κεφαλιά νίκησε τον Μπογκαντίνοφ και έκανε το 3-2.

Στο 81’ ο Σαντίκ με κεφαλιά σχημάτισε το τελικό 4-2.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Σκόρερ:
47’ Ζατλ, 51’ Σαντίκ / 27’ Κιπιάνι, 72’ Παπαγεωργίου
Κίτρινες: Πίκολι, Ασαμόα/Μούσιτς
Συνθέσεις:
Δόξα (Λ.Χατζηλούκας):
Χατζηφραγκίσκου, Ρεδόντο, Μουχτάρης, Γουίλσον, Πίκολι, Παπαφώτης (75΄ Γκόμες), Κάρλος (90΄ Κιφουετί), Ασαμόα, Ζατλ, Ενινφούλ, Σαντίκ
Εθνικός (Γ.Εγκωμίτης): Μπογκαντίνοφ, Στόιτσεφ, Ρόκατς (64΄ Μούσιτς), Κιπιάνι, Ιλουρίτζε (83΄ Πογιατζής), Ενέσκου, Κυπριανού, Σικάρσκι, Φιλίποφ, Παπαγεωργίου, Αρέστη

Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος