Η… 200άρα κεφαλιά του Χατζηβασίλη!

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής συμπληρώθηκαν 200 τέρματα στο πρωτάθλημα CYTA 2018/19. Ο απολογισμός των γκολ στις πρώτες 12 αγωνιστικές ήταν 194 και έφτασε τα 196 με αυτά των Χουράδο (7’) και Λουίς Κάρλος (12’) στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Δόξα-ΑΕΛ (σ.σ. άρχισε στις 17:00).

Ακολούθως η… σκυτάλη πέρασε στην αναμέτρηση Ερμής-Αλκή, η οποία ξεκίνησε στις 18:00 και είχε τρία τέρματα στο πρώτο 15λεπτο (7’ Τοροσίδης, 10’ Σπόλιαριτς, 14’ Σταύρου) ανεβάζοντας το κοντέρ στα 199 γκολ.

Το 200ό σημειώθηκε στο «Μακάρειο» από τον Γιάννη Χατζηβασίλη, ο οποίος στο 62’ πέτυχε με κεφαλιά το 2-1 για τη Δόξα προλαβαίνοντας για λίγα λεπτά τον Μπελαμεϊρί που σημείωσε στο 22’ του αγώνα στο «Ν. ΠΑΠΑΣ Group Αμμόχωστος-Επιστροφή» το 3-1 για την Αλκή.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το εν λόγω γήπεδο παρά λίγο να κάνει το «τρία στα τρία» σε ό,τι αφορά τα τέρματα-ορόσημα, καθώς σε αυτό είχε επιτευχθεί τόσο το πρώτο γκολ της σεζόν (από τον Χουράδο στο 1-0 της ΑΕΛ επί του Ερμή) όσο και το 100ό (από τον Μοράις στο 4-2 του ΑΠΟΕΛ επί της Αλκής)!

Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων